"Biblioteka jest instytucją,

która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury.

Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa,

przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy,

inteligencję, znajomość świata i ludzi,

a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia,

solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego."

Jan Paweł II

Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza wszystkich czytelników od poniedziałku do piątku
w godzinach  8.00 - 15.00

Listy lektur dla klas I-VIII po zmianach w roku szkolnym 2021/2022

Propozycje nowości biblioterapeutycznych

Książki kupione do biblioteki szkolnej w ramach
Narodowego programu rozwoju czytelnictwa

Klasyfikacja gier komputerowych

Klasyfikacja PEGI

Pan European Game Information, PEGI (pol. Ogólnoeuropejski System Klasyfikacji Gier, OSKG) – europejski system oceniania gier komputerowych, założony 2003 roku, używany w 32 krajach. We wrześniu 2009 oznaczenia PEGI zostały uznane za jedyne oficjalnie obowiązujące w Polsce. Klasyfikacja dzielona jest na dwie części. W pierwszej wybierany jest minimalny wiek, oznaczający dla kogo, pod względem wieku, powinna być dostępna gra, natomiast w drugiej produkt oznaczany jest maksymalnie siedmioma opisami, oznaczającymi m.in. nadmierną przemoc, dyskryminację, materiały erotyczne itd.

Rok szkolny 2020/2021

Zestaw ciekawych stron dla uczniów i nauczycieli
Zestaw bezpiecznych i edukacyjnie przydatnych stron internetowych dla uczniów i nauczycieli

Wyniki  konkursu plastycznego dla kl. II promującego książki dla dzieci pt. "Moja książka do poduszki"

Jury w składzie:

Małgorzata Gruda, Anna Pietrasik, Małgorzata Hryciuk, Alicja Skudniewska  przyznało nagrody książkowe za:

I miejsce Weronice Soszyńskiej kl.II b

II miejsce Karmelli Mikołajczyk-Skwarek kl. II c

III miejsce Karolinie Biardzie z kl. II c

oraz wyróżnienia:

Marysi Dimidczyk kl. II a

Magdzie Staręga kl. II a

Klaudii Olszynie kl. II a

Karolinie Jarockiej kl. II a

Nataszy Sienka kl. II c

Marcelowi Wójtowicz kl. II c

Zwycięzcom i uczestnikom  konkursu serdecznie gratulujemy.

organizator Małgorzata Gruda

W lutym w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie uczniów klas I na czytelników. Podczas uroczystości uczniowie z klasy I a, I b, oraz I c - otrzymały Wyprawkę Czytelniczą zawierającą antologię tekstów polskich autorów dziecięcych, poradnik dla rodziców i opiekunów oraz plakat z literami do wycinania. Wyprawka została podarowana przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

„Mała książka – wielki człowiek” to projekt mający na celu promocję czytania, które przynosi dzieciom wiele korzyści m.in. buduje więzi z rodzicem i opiekunem, a także wspiera ich rozwój fizyczny i psychiczny. Informacje na temat projektu znajdują się na stronie: http://wielki-czlowiek.pl/pierwsze-abecadlo-wyprawka-czytelnicza-dla-pierwszaka/

Informujemy także o konkursie plastycznym na najładniejsze literobrazki.

Przykłady literobrazków są na plakacie z Wyprawki. Mamy nadzieję, że będzie to wspólna wspaniała zabawa w wymyślanie i poszukiwanie literek ukrytych w naszym otoczeniu.
Prace prosimy składać do biblioteki szkolnej do końca marca.

Pozdrawiamy serdecznie.

Nauczyciele bibliotekarze.