"Biblioteka jest instytucją,

która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury.

Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa,

przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy,

inteligencję, znajomość świata i ludzi,

a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia,

solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego."

Jan Paweł II

Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza wszystkich czytelników od poniedziałku do piątku
w godzinach  8.00 - 15.00

Listy lektur dla klas I-VIII po zmianach w roku szkolnym 2021/2022

Propozycje nowości biblioterapeutycznych

Książki kupione do biblioteki szkolnej w ramach
Narodowego programu rozwoju czytelnictwa

Klasyfikacja gier komputerowych

Klasyfikacja PEGI

Pan European Game Information, PEGI (pol. Ogólnoeuropejski System Klasyfikacji Gier, OSKG) – europejski system oceniania gier komputerowych, założony 2003 roku, używany w 32 krajach. We wrześniu 2009 oznaczenia PEGI zostały uznane za jedyne oficjalnie obowiązujące w Polsce. Klasyfikacja dzielona jest na dwie części. W pierwszej wybierany jest minimalny wiek, oznaczający dla kogo, pod względem wieku, powinna być dostępna gra, natomiast w drugiej produkt oznaczany jest maksymalnie siedmioma opisami, oznaczającymi m.in. nadmierną przemoc, dyskryminację, materiały erotyczne itd.

Rok szkolny 2021/2022

NPRCz1Szkoła Podstawowa nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach otrzymała wsparcie finansowe w ramach kierunku interwencji 3.2. Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych ze środków budżetu państwa w wysokości 12 000 złotych oraz 3000 zł – wkład własny Miasta Siedlce, na realizację Priorytetu 3 programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 – Priorytet 3”.

Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3. Otrzymane środki finansowe w ramach Priorytetu 3 zostały przeznaczone na zakup książek będących nowościami wydawniczymi, realizację działań promujących czytelnictwo i zakup nowych elementów wyposażenia do biblioteki szkolnej.

bib1

Zestaw ciekawych stron dla uczniów i nauczycieli
Zestaw bezpiecznych i edukacyjnie przydatnych stron internetowych dla uczniów i nauczycieli

5 listopada w bibliotece szkolnej obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek - to święto, które przypada w rocznicę urodzin Walta Disney'a (1901-1966).

W  bibliotece uczniowie mogli obejrzeć wystawę figurek bajkowych, oraz strojów charakterystycznych dla znanych i lubianych postaci, oraz wziąć udział w kilku konkursach z nagrodami.

W listopadzie w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelnika.

W tym radosnym dniu klasa 1a, 1b i 1c obejrzały przygotowany specjalnie na tą okazję bajkowy teatrzyk cieni,  rozwiązywały zagadki dotyczące książek i znanych im postaci z baśni i bajek.

Pierwszoklasiści poznali również regulamin naszej biblioteki i zasady wypożyczania książek, oraz złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą szanującymi książki czytelnikami … Wierzymy w to, że nasi uczniowie dotrzymają obietnicy J  Po pasowaniu na czytelnika,  każdy mógł wypożyczyć po raz pierwszy, wybraną przez siebie książkę.