Samorząd Uczniowski


REGULAMIN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

*    6 II - szkolne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu; przeprowadzenie zabaw i konkursów na poziomach klas -M. Bolesta, K. Kudelska

*    7 II - podsumowanie osiągnięć uczniów w I okresie roku szkolnego 2017/2018 -  I. Moskwiak, M. Bolesta

*    8 II - organizacja szkolnego konkursu matematycznego „Rozkosze łamania głowy”; przeprowadzenie konkursu na poziomie klas 4 - A. Dąbrowska

 

 

6 grudnia w naszej szkole

Cóż to był za dzień! Mikołaj szalał w całej szkole. Akcje Samorządu Uczniowskiego klas 4 - 7: Dzień Czerwonej Czapeczki oraz poczta mikołajkowa, jeszcze bardziej uatrakcyjniły wspólnie spędzony czas. Poczuliśmy przedsmak świąt, które są już tuż, tuż.

A oto wyniki konkursu międzyklasowego "Czerwona czapeczka":

1. miejsce - klasa 7b (72,7%)

2. miejsce - klasa 5e (65%),

3. miejsce - klasa 6d (61,9%)

 

Kartki świąteczne dla Królowej Wielkiej Brytanii Elżbiety II przygotowane. Gratulujemy  pomysłowości i pięknego wykonania. Jury miało bardzo trudne zadanie z wyborem pięciu które, zostaną wysłane do Pałacu Buckingham w Londynie. Królowa otrzyma je wszystkie!!!

Kartki przygotowali:

Mateusz Gałecki (I c), Łucja Kulicka (I c), Ola Olędzka (I c), Natan Kazimierczak (III c), (Julia Cielemęcka (III c), Marcel Prokurat (III d), Szymon Dziak (III d)Nadia Brzost (III d), Angelika Szysz (IV a), Amelia Mucha (IV a), Marta Krycka (IV a), Weronika Marciniak (IV a), Krystian Baranek i Marcel Chromiński (IV a)Natalia Sandurska (IV b), Piotr Mączyński (V d), Anna Michowiecka (VI a), Lidia Mitura (VI a), Eryk Konstantynowicz (VI d), Julia Smolińska (VII b), Maja Wilk (VII b).

 

ANDRZEJKI

Zgodnie z polską tradycją, 30 listopada na korytarzu szkolnym przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Nina, Marta z kl. 6d oraz Macel z klasy 7a, przygotowali kącik wróżb. Tłumnie ruszyły do niego nie tylko dziewczęta, ale również przedstawiciele tzw. płci brzydkiej. Nasi szkolni wróżbici zadbali o różnorodność i atrakcyjność wróżb. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

 

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie. To święto wszystkich bajkowych postaci. Każdy z nas, niezależnie od wieku, ma swoją ulubioną bajkową postać. Rodzice na pewno pamiętają  Bolka i Lolka, Zaczarowany ołówek, Misia Uszatka, Rumcajsa czy Kaczora Donalda, Myszkę Miki, Psa Pluto, Smerfy, Pszczółkę Maję, Koziołka Matołka.

Jakie baśni oglądają i czyje przygody przeżywają dzieci, mogliśmy przekonać się w środę, 22 listopada, gdy korytarze naszej szkoły przemierzały przecudowne, kolorowe postaci z kręgu książki i filmu. Kogo my spotkaliśmy, możecie przekonać się, oglądając galerię zdjęć. Oczywiście, tego dnia odbywały się również imprezy towarzyszące.

Nina Barczak z 6d czytała młodszym kolegom i koleżankom fragment książki „Calineczka”, Aleksander Sikorski z 6b w przebraniu badacza – odkrywcy snuł opowieść o przygodach Tomka ze swojej ulubionej książki Alfreda Szklarskiego, zaś Paulina Sażewicz z 6b przybliżyła dzieciom fragmenty z książki pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”.

Były też przeróżne konkursy – zagadki, dotyczące znanych postaci i tytułów bajek, przygotowane dla uczniów oddziałów IV – VII, przeprowadzone przez uczennice oddziału 6e: Julię Walerczak i Karolinę Zwolińską, 6d – Oliwię Izdebską i Aleksandrę Olszewską oraz uczennice oddziału 7c: Natalię Biernacką, Wiktorię Chotnicką, Marysię Gozdek, Karinę Kempisty, Olgę Miazgę i Zosię Michalak.

Szkolne korytarze ozdabiały przygotowane przez uczniów plakaty pt. „Moja ulubiona postać bajkowa” i wystawa drewnianych łyżek przedstawiających postacie z bajek. Był to już drugi taki dzień w naszej szkole.

Ewa Radzikowska

Agnieszka Dąbrowska

Wyniki konkursu  „Moja ulubiona postać bajkowa” – plakat.

Oddziały 1 – 3:

I miejsce – Lena Olędzka, 1c

II miejsce – Emilia Gołuch, 1b

III miejsce – Klaudia Szalej, 1b

Oddziały 4 – 7:

I miejsce – Maja Komar, 6c

II miejsce – Lidia Szumowska, 6d

III miejsce - Hania Mierzejewska, 4c

Wyniki konkursu „Postać z bajki” - drewniana łyżeczka.

I miejsce – Krzysztof Mąsior, 3b, Ola Walerczak, 1a

II miejsce - Lena Olędzka, 1c, Karolina Małachowska, 1a

III miejsce – Hania Mąsior, 1a, Nina Barczak, 6d

Wyróżnienie: Michalina Wrona, 1c, Emila Gołuch, 1b


Bądźmy życzliwi

21 listopada 2017 roku obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Wszystko zaczęło się kilka dni wcześniej, z chwilą udostępnienia zainteresowanym skrzynki na listy i pozdrowienia.

Każdy uczeń mógł wrzucić do niej list, a nasi szkolni listonosze we wtorek, 21 listopada, doręczyli je adresatom, sprawiając wielu osobom bardzo miłą niespodziankę.

Ponadto w każdej klasie wybraliśmy Króla lub Królową Życzliwości.

 

 


Kochamy Misie

28 listopada na szkolnych korytarzach i w salach lekcyjnych królowały pluszaki, a to za sprawą szkolnych obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tym razem nie liczyliśmy misiów, ale zostały one zmierzone. Wyłoniono najmniejszego i największego pluszaka (szczegółowe informacje i więcej zdjęć niedługo na oficjalnej stronie szkoły). Obchodom towarzyszyły jeszcze dwa konkursy: konkurs plastyczny „Mój Pluszowy Miś” dla uczniów klas IV-V oraz konkurs literacki przeznaczony dla uczniów klas VI-VII na najciekawszy wiersz lub rymowankę o misiu. Wyniki konkursów poznamy 18 grudnia.

Pomysłodawczyniami i organizatorkami wszystkich atrakcji tego dnia były: p. Mariola Bolesta i p. Karolina Kudelska. <zobacz foto>

SU26 października na korytarzach naszej szkoły zaroiło się od kotów, czyli uczniów klas czwartych, którzy tego dnia zostali uroczyście przyjęci do grona klas starszych. Podczas otrzęsin czwartoklasiści przedstawili perfekcyjnie przygotowane prezentacje swoich klas oraz wzięli udział w quizach i konkursach. Otrzęsiny profesjonalnie poprowadziły przedstawicielki klasy informatyczno – artystycznej: Kinga Matejczuk i Kamila Mędza.

A co o otrzęsinach myślą czwartoklasiści?

„Dzisiejszy dzień był pełen atrakcji. Bardzo ekscytowaliśmy się przed publicznym wystąpieniem. Wyszło świetnie. Wszystkie występy przypadły nam do gustu – były ciekawe, czasami śmieszne. Bardzo miło będziemy wspominać ten dzień.”

Agata Wereda, Blanka Czupryna, kl. 4d

Lubię otrzęsiny, bo tam nie ma nudy i dzieci otwierają się, mogą być sobą. Nie ma co się dziwić, , że podczas otrzęsin naprawdę się bawią.

Wiktoria Redes kl. 4d


 

KONKURS FOTOGRAFICZNY - WYNIKI

I miejsce-

Anna Michowiecka, kl. 6a
Igor Wożniak, kl. 3b

II miejsce-

Julia Smolińska, kl. 7b
Michał Łęczycki, kl. 2b

III miejsce-

Nina Barczak, kl. 6d
Matylda Walecka, kl. 1a

wyróżnienie

Anna Szyszkowska, kl. 7a
Patrycja Bazan, kl. 6a

We wrześniu w naszej szkole  odbył się konkurs "Moje zdjęcie z wakacji". Ja wysłałam zdjęcie krajobrazu widzianego przez prawie różowe okulary. Wybrałam je, ponieważ przypomina mi słoneczne, beztroskie dni wakacji oraz piękne toskańskie pejzaże.

Anna Michowiecka, kl. 6a - I miejsce

DZIEŃ CHŁOPAKA

Dzień Chłopaka w naszej szkole świętowaliśmy bawiąc się wspólnie podczas długich przerw miedzy lekcjami.  Zabawę  z kolorowymi piłkami przygotowała p. Mariola Sandurska. Tego dnia obchodziliśmy również DZIEŃ KRAWATA. Nauczyciele obiecali, że nie będą odpytywać uczniów w krawatach. Ciekawe czy dotrzymali słowa? ;-)

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września w naszej szkole po raz pierwszy odbył się VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Podczas przerw uczniowie i nauczyciele zdawali egzamin z tabliczki mnożenia  i otrzymywali certyfikaty „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Egzaminatorami byli uczniowie z klasy 6 e. Dzieciom towarzyszyły ogromne emocje podczas zmagań matematycznych. Akcja cieszyła się dużą popularnością wśród społeczności szkolnej.

Koordynatorami akcji były: Karolina Kudelska i Edyta Laszuk.

Dzieci Powstania 44

Samorząd Uczniowski klas 4 - 6 zorganizował wyjście na dwa musicale przygotowane przez tancerzy Alternatywnego Teatru Tańca LUZ. We wtorek przedstawiciele klas 4 i 5 mogli zobaczyć "Dzieci Powstania 44". Niektórzy z naszych uczniów oglądali to widowisko już w tamtym roku - zachwytom nie było końca. Dzisiaj około setki uczniów z naszej szkoły obejrzało spektakl "Nasza klasa w PRL-u II". Oto opinię niektórych z widzów:

"Przedstawienie opowiadało o życiu uczniów klasy w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Duże wrażenie zrobiła na mnie choreografia - tancerze wykonali wiele wspaniałych układów. Zachwyciły mnie też wykonania piosenek. Wspaniały był dobór muzyki. Ciekawe też było wplecenie w fabułę urywków programów telewizyjnych z tamtych czasów. Występ bardzo mi się podobał i mam nadzieję, że częściej będziemy chodzić na takie przedstawienia."

Marysia, kl. 6a

"(...) Najbardziej podobał mi się taniec policjantów. Wrażenie robiły też szpagaty i gwiazdy bez rąk robione przez dziewczyny. Na scenie byli nie tylko tancerze, ale też wokaliści. Widać było, że wszyscy bardzo się starali. Moim zdaniem występ był super i z chęcią zobaczyłabym go jeszcze raz."

Dominika, kl. 6aUroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
kl. IV-VII


ROK SZKOLNY 2016/2017

 

 

 

ARCHIWUM >>>