ROK SZKOLNY 2017/2018

"Zielono mam w głowie i fiołki w niej kwitną."

13. dzień miesiąca wcale nie musi być pechowy. Więcej - może być pełen radości i odrobiny szaleństwa, szczególnie, gdy poczujemy wiosnę... na głowie.

Dzisiaj w naszej szkole odbył się Dzień Szalonych Fryzur. Niektórzy dali się ponieść fantazji. https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f51/1/16/1f603.png

Zdj. Michał Rzewuski

 

 

 

 

 

KOLOROWY TYDZI

W poniedziałek, 19 marca, rozpoczął się w naszej szkole ZDROWY, KOLOROWY TYDZIEŃ. Uczniowie klas 4-7 na lekcjach wychowawczych przygotowują zdrowe, smaczne przekąski ,w kolorach wylosowanych przez przedstawicieli klas, którymi w czasie przerw częstują społeczność naszej szkoły.

To już kolejny rok, w którym w ramach promocji zdrowia mamy możliwość przekonania się, jak smakowite i lubiane przez uczniów są potrawy warzywne i owocowe. Na stołach królują owocowe szaszłyki, świeże soki, sałatki, a w tym roku pojawiły się nawet owocowe żelki. Pomysłowość uczniów i rodziców nie zna granic.

 

Znalezione obrazy dla zapytania DZIEŃ KOBIET

Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski klas 4 - 7 przygotował dla dziewcząt dodatkowe atrakcje. Podczas przerw chłopcy z klasy 4a pod opieką p. Marioli Sandurskiej przeprowadzili szereg zabaw na korytarzach szkolnych. Między innymi dziewczęta losowały zadania do wykonania. Tego dnia nawet cytryna była słodka. Nagrodą był cukierek i dużo radości podczas zabawy.

SU

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA

1 lutego zapisał się specjalnie w pamięci naszych uczniów – tego dnia odbyła się w ”Jedenastce” zabawa karnawałowa. Na początku wszystkich obecnych uroczyście przywitała wicedyrektor szkoły, p. Anna Wierzbicka. Oczywiście, tak jak na bal przystało, zabawę rozpoczął polonez w wykonaniu uczniów klas 4 – 7. Następnie rozpoczął się czas hulanek i swawoli. Wszyscy świetnie się bawili w rytmach znanych przebojów.

W połowie zabawy uczniowie udali się do swoich sal na słodki poczęstunek. Po przerwie członkowie Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem opiekunki Samorządu Uczniowskiego klas 4 – 7, p. Iwony Moskwiak, przeprowadzili konkurs na najciekawszy strój karnawałowy oraz wybór Króla i Królowej Balu. Królową ponownie została Marta Skwarek z kl. 7b, natomiast królem Alan Woźniak z kl. 6f.

Wszyscy świetnie się bawili, czego dowodem są załączone zdjęcia.

SU kl. 4 - 7

 

Mając na uwadze okres ferii zimowych, pragniemy zaprosić

 wszystkich uczniów klas 4, 5, 6 i 7 do udziału w konkursie informatyczno-plastycznym „Bezpieczne ferie 2018”. Zadaniem uczestników jest przygotowanie komiksu lub historyjki (technika wykonania pracy dowolna) dotyczącej bezpiecznego i zdrowego spędzania wolnego czasu podczas ferii zimowych. 

Prace należy składać do p. Mariola Bolesty lub p. Karoliny Kudelskiej do 2 lutego. Rozstrzygnięcie konkursu po feriach zimowych

MB

Szkolny Konkurs Informatyczny
„Kartka bożonarodzeniowa”
(edytor grafiki)

dla klas trzecich:

I miejsce – Dominika Szostek (kl. 3e), Nina Omelańczuk (kl. 3e), Hubert Jerzykowski (kl. 3a), Dominik Szaniawski (kl. 3a)

II miejsce – Kamil Zalewski (kl. 3d), Jędrzej Szczęśniak (kl. 3d), Malwina Politowska (kl. 3b), Aleksandra Turyk (kl. 3b)

III miejsce – Natalia Strus (kl. 3b), Natasza Przestrzelska (kl. 3b)

Wyróżnienia: Oliwia Dobrzycka (kl. 3a), Antonina Chojecka (kl. 3a), Pola Rzeźnik (kl. 3d), Weronika Gajda (kl. 3c)

dla klas czwartych:

I miejsce – Angelika Szysz (kl. 4a)

II miejsce – Amelia Mucha (kl. 4a)

III miejsce – Marta Krycka (kl. 4a)

Szkolny Konkurs Informatyczny
„List do Św. Mikołaja”
(w języku polskim)

I miejsce – Eryk Konstantynowicz (kl. 6d)
Karol Radzikowski (kl. 5c)
II miejsce – Aleksandra Dziedzic (kl. 5b)
Julianna Dąbkowska (kl. 5a)
III miejsce – Radosław Księżopolski (kl. 5d)
Nina Barczak (kl. 6d)

Szkolny Konkurs Informatyczny
„List do Św. Mikołaja”
(w języku angielskim)

I miejsce – Zuzanna Pióro (kl. 5d) i Lidia Szumowska (kl. 6d)

II miejsce – Piotr Mączyński (kl. 5d)

III miejsce – Filip Rudnicki (kl. 6e)

 Szkolny Konkurs Informatyczny
„Życzenia świąteczne”
(w języku niemieckim)

I miejsce – Bartosz Komorowski (kl. 7b)

Organizatorzy: Karolina Kudelska, Mariola Bolesta, Justyna Urban – Jędrzejewicz, Sławomir Szostak i Agnieszka Matłacz

6 grudnia w naszej szkole

Cóż to był za dzień! Mikołaj szalał w całej szkole. Akcje Samorządu Uczniowskiego klas 4 - 7: Dzień Czerwonej Czapeczki oraz poczta mikołajkowa, jeszcze bardziej uatrakcyjniły wspólnie spędzony czas. Poczuliśmy przedsmak świąt, które są już tuż, tuż.

A oto wyniki konkursu międzyklasowego "Czerwona czapeczka":

1. miejsce - klasa 7b (72,7%)

2. miejsce - klasa 5e (65%),

3. miejsce - klasa 6d (61,9%)

 

Kartki świąteczne dla Królowej Wielkiej Brytanii Elżbiety II przygotowane. Gratulujemy  pomysłowości i pięknego wykonania. Jury miało bardzo trudne zadanie z wyborem pięciu które, zostaną wysłane do Pałacu Buckingham w Londynie. Królowa otrzyma je wszystkie!!!

Kartki przygotowali:

Mateusz Gałecki (I c), Łucja Kulicka (I c), Ola Olędzka (I c), Natan Kazimierczak (III c), (Julia Cielemęcka (III c), Marcel Prokurat (III d), Szymon Dziak (III d)Nadia Brzost (III d), Angelika Szysz (IV a), Amelia Mucha (IV a), Marta Krycka (IV a), Weronika Marciniak (IV a), Krystian Baranek i Marcel Chromiński (IV a)Natalia Sandurska (IV b), Piotr Mączyński (V d), Anna Michowiecka (VI a), Lidia Mitura (VI a), Eryk Konstantynowicz (VI d), Julia Smolińska (VII b), Maja Wilk (VII b).

ANDRZEJKI

Zgodnie z polską tradycją, 30 listopada na korytarzu szkolnym przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Nina, Marta z kl. 6d oraz Macel z klasy 7a, przygotowali kącik wróżb. Tłumnie ruszyły do niego nie tylko dziewczęta, ale również przedstawiciele tzw. płci brzydkiej. Nasi szkolni wróżbici zadbali o różnorodność i atrakcyjność wróżb. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

 

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie. To święto wszystkich bajkowych postaci. Każdy z nas, niezależnie od wieku, ma swoją ulubioną bajkową postać. Rodzice na pewno pamiętają  Bolka i Lolka, Zaczarowany ołówek, Misia Uszatka, Rumcajsa czy Kaczora Donalda, Myszkę Miki, Psa Pluto, Smerfy, Pszczółkę Maję, Koziołka Matołka.

Jakie baśni oglądają i czyje przygody przeżywają dzieci, mogliśmy przekonać się w środę, 22 listopada, gdy korytarze naszej szkoły przemierzały przecudowne, kolorowe postaci z kręgu książki i filmu. Kogo my spotkaliśmy, możecie przekonać się, oglądając galerię zdjęć. Oczywiście, tego dnia odbywały się również imprezy towarzyszące.

Nina Barczak z 6d czytała młodszym kolegom i koleżankom fragment książki „Calineczka”, Aleksander Sikorski z 6b w przebraniu badacza – odkrywcy snuł opowieść o przygodach Tomka ze swojej ulubionej książki Alfreda Szklarskiego, zaś Paulina Sażewicz z 6b przybliżyła dzieciom fragmenty z książki pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”.

Były też przeróżne konkursy – zagadki, dotyczące znanych postaci i tytułów bajek, przygotowane dla uczniów oddziałów IV – VII, przeprowadzone przez uczennice oddziału 6e: Julię Walerczak i Karolinę Zwolińską, 6d – Oliwię Izdebską i Aleksandrę Olszewską oraz uczennice oddziału 7c: Natalię Biernacką, Wiktorię Chotnicką, Marysię Gozdek, Karinę Kempisty, Olgę Miazgę i Zosię Michalak.

Szkolne korytarze ozdabiały przygotowane przez uczniów plakaty pt. „Moja ulubiona postać bajkowa” i wystawa drewnianych łyżek przedstawiających postacie z bajek. Był to już drugi taki dzień w naszej szkole.

Ewa Radzikowska

Agnieszka Dąbrowska

Wyniki konkursu  „Moja ulubiona postać bajkowa” – plakat.

Oddziały 1 – 3:

I miejsce – Lena Olędzka, 1c

II miejsce – Emilia Gołuch, 1b

III miejsce – Klaudia Szalej, 1b

Oddziały 4 – 7:

I miejsce – Maja Komar, 6c

II miejsce – Lidia Szumowska, 6d

III miejsce - Hania Mierzejewska, 4c

Wyniki konkursu „Postać z bajki” - drewniana łyżeczka.

I miejsce – Krzysztof Mąsior, 3b, Ola Walerczak, 1a

II miejsce - Lena Olędzka, 1c, Karolina Małachowska, 1a

III miejsce – Hania Mąsior, 1a, Nina Barczak, 6d

Wyróżnienie: Michalina Wrona, 1c, Emila Gołuch, 1b


Bądźmy życzliwi

21 listopada 2017 roku obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Wszystko zaczęło się kilka dni wcześniej, z chwilą udostępnienia zainteresowanym skrzynki na listy i pozdrowienia.

Każdy uczeń mógł wrzucić do niej list, a nasi szkolni listonosze we wtorek, 21 listopada, doręczyli je adresatom, sprawiając wielu osobom bardzo miłą niespodziankę.

Ponadto w każdej klasie wybraliśmy Króla lub Królową Życzliwości.

 

Kochamy Misie

28 listopada na szkolnych korytarzach i w salach lekcyjnych królowały pluszaki, a to za sprawą szkolnych obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tym razem nie liczyliśmy misiów, ale zostały one zmierzone. Wyłoniono najmniejszego i największego pluszaka (szczegółowe informacje i więcej zdjęć niedługo na oficjalnej stronie szkoły). Obchodom towarzyszyły jeszcze dwa konkursy: konkurs plastyczny „Mój Pluszowy Miś” dla uczniów klas IV-V oraz konkurs literacki przeznaczony dla uczniów klas VI-VII na najciekawszy wiersz lub rymowankę o misiu. Wyniki konkursów poznamy 18 grudnia.

Pomysłodawczyniami i organizatorkami wszystkich atrakcji tego dnia były: p. Mariola Bolesta i p. Karolina Kudelska. <zobacz foto>

SU26 października na korytarzach naszej szkoły zaroiło się od kotów, czyli uczniów klas czwartych, którzy tego dnia zostali uroczyście przyjęci do grona klas starszych. Podczas otrzęsin czwartoklasiści przedstawili perfekcyjnie przygotowane prezentacje swoich klas oraz wzięli udział w quizach i konkursach. Otrzęsiny profesjonalnie poprowadziły przedstawicielki klasy informatyczno – artystycznej: Kinga Matejczuk i Kamila Mędza.

A co o otrzęsinach myślą czwartoklasiści?

„Dzisiejszy dzień był pełen atrakcji. Bardzo ekscytowaliśmy się przed publicznym wystąpieniem. Wyszło świetnie. Wszystkie występy przypadły nam do gustu – były ciekawe, czasami śmieszne. Bardzo miło będziemy wspominać ten dzień.”

Agata Wereda, Blanka Czupryna, kl. 4d

Lubię otrzęsiny, bo tam nie ma nudy i dzieci otwierają się, mogą być sobą. Nie ma co się dziwić, , że podczas otrzęsin naprawdę się bawią.

Wiktoria Redes kl. 4d

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY - WYNIKI

I miejsce-

Anna Michowiecka, kl. 6a
Igor Wożniak, kl. 3b

II miejsce-

Julia Smolińska, kl. 7b
Michał Łęczycki, kl. 2b

III miejsce-

Nina Barczak, kl. 6d
Matylda Walecka, kl. 1a

wyróżnienie

Anna Szyszkowska, kl. 7a
Patrycja Bazan, kl. 6a

We wrześniu w naszej szkole  odbył się konkurs "Moje zdjęcie z wakacji". Ja wysłałam zdjęcie krajobrazu widzianego przez prawie różowe okulary. Wybrałam je, ponieważ przypomina mi słoneczne, beztroskie dni wakacji oraz piękne toskańskie pejzaże.

Anna Michowiecka, kl. 6a - I miejsce

DZIEŃ CHŁOPAKA

Dzień Chłopaka w naszej szkole świętowaliśmy bawiąc się wspólnie podczas długich przerw miedzy lekcjami.  Zabawę  z kolorowymi piłkami przygotowała p. Mariola Sandurska. Tego dnia obchodziliśmy również DZIEŃ KRAWATA. Nauczyciele obiecali, że nie będą odpytywać uczniów w krawatach. Ciekawe czy dotrzymali słowa? ;-)

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września w naszej szkole po raz pierwszy odbył się VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Podczas przerw uczniowie i nauczyciele zdawali egzamin z tabliczki mnożenia  i otrzymywali certyfikaty „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Egzaminatorami byli uczniowie z klasy 6 e. Dzieciom towarzyszyły ogromne emocje podczas zmagań matematycznych. Akcja cieszyła się dużą popularnością wśród społeczności szkolnej.

Koordynatorami akcji były: Karolina Kudelska i Edyta Laszuk.

Dzieci Powstania 44

Samorząd Uczniowski klas 4 - 6 zorganizował wyjście na dwa musicale przygotowane przez tancerzy Alternatywnego Teatru Tańca LUZ. We wtorek przedstawiciele klas 4 i 5 mogli zobaczyć "Dzieci Powstania 44". Niektórzy z naszych uczniów oglądali to widowisko już w tamtym roku - zachwytom nie było końca. Dzisiaj około setki uczniów z naszej szkoły obejrzało spektakl "Nasza klasa w PRL-u II". Oto opinię niektórych z widzów:

"Przedstawienie opowiadało o życiu uczniów klasy w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Duże wrażenie zrobiła na mnie choreografia - tancerze wykonali wiele wspaniałych układów. Zachwyciły mnie też wykonania piosenek. Wspaniały był dobór muzyki. Ciekawe też było wplecenie w fabułę urywków programów telewizyjnych z tamtych czasów. Występ bardzo mi się podobał i mam nadzieję, że częściej będziemy chodzić na takie przedstawienia."

Marysia, kl. 6a

"(...) Najbardziej podobał mi się taniec policjantów. Wrażenie robiły też szpagaty i gwiazdy bez rąk robione przez dziewczyny. Na scenie byli nie tylko tancerze, ale też wokaliści. Widać było, że wszyscy bardzo się starali. Moim zdaniem występ był super i z chęcią zobaczyłabym go jeszcze raz."

Dominika, kl. 6a


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
kl. IV-VII