Regulamin świetlicy

REGULAMIN FUNKCJONOWANIA ŚWIETLICY SZKOLNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 11 IM. JANA PAWŁA II W SIEDLCACH W OKRESIE PANDEMII COVID – 19

KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŚWIETLICY na rok szk. 2021/22

Kartę należy złożyć w sekretariacie szkoły do 15 czerwca 2021 r.

Oświadczenia

Wyprawka do świetlicy na rok szkolny 2021/2022

WITAMY W NASZEJ ŚWIETLICY

Świetlica w naszej szkole obejmuje opieką uczniów z klas I-III. Czynna jest w dni pracy dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczej  szkoły w godz. 7.30- 16.30, tel. 25 7943693. Głównym celem działalności świetlicy jest zapewnienie uczniom bezpieczeństwa i opieki przed lekcjami i po lekcjach w miłej i przyjaznej atmosferze. Podczas pobytu w świetlicy dzieci mają możliwość uczestniczenia w różnorodnych zajęciach, sprzyjających  rozwojowi ich aktywności poznawczej i twórczej, zjedzenia ciepłego posiłku, odrobienia prac domowych oraz zabawy w gronie rówieśników. Szczególną uwagę na zajęciach świetlicowych zwracamy na kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej. Dbamy o wdrożenie dzieci do przestrzegania przyjętych zasad zachowania się oraz reguł gier i zabaw, wyrabiania umiejętności nawiązywania kontaktów z kolegami,  wyrażania swoich potrzeb i uczuć, a także ćwiczenia umiejętności rozwiązywania sytuacji konfliktowych, panowania nad emocjami. Nasza świetlica zajmuje cztery pomieszczenia na trzecim piętrze. Sale są urządzone funkcjonalnie, wyposażone w sprzęt audiowizualny, gry planszowe, stolikowe, klocki, zabawki do zabaw tematycznych. Dzieci mają stale do dyspozycji dystrybutor wody mineralnej. Rodzice odbierają dzieci za pośrednictwem wideotelefonu.

Rok szkolny 2021/2022

Tak się uczymy, bawimy i spędzamy wspólnie czas...

Czwartego października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji świetliczaki opowiedziały o swoich domowych ulubieńcach i o tym, jak dbają o nie na co dzień. Obejrzały również film edukacyjny o zwierzęcych dzieciach. Przypomniały sobie, jak ważną rolę odgrywają zwierzęta w naszym życiu  i dowiedziały się, jak można pomóc potrzebującym zwierzakom, które nie mają szczęścia posiadać kochających opiekunów. Na zakończenie „zaprosiliśmy” do sali wirtualne lwy, tygrysy, koale oraz inne dzikie gatunki i wykonaliśmy pamiątkowe fotografie.

DZIEŃ CHŁOPAKA

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY

„EKO LUDEK”

EKOW roku szkolnym 2021/2022 nasza świetlica, we współpracy z klasą Ic, będzie realizowała zadania z Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „EKO LUDEK”.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na potrzebę budowania świadomości obowiązku dbania o środowisko, w jakim żyjemy.

Od września do czerwca dzieci będą miały możliwość aktywnie uczestniczyć w realizacji zadań projektowych, dzięki czemu w ciekawy sposób pogłębią swoją wiedzę dotyczącą otaczającego je świata.

Magdalena Bojarska

Anna Stępnik

Małgorzata Hryciuk

Iwona Konopka

ŚWIETLICZAKI W SALI EDUKACYJNEJ

„OGNIK”

Europejski Dzień Języków Obcych

Z okazji obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych w świetlicy odbyła się uroczystość, której celem było zachęcenie uczniów do nauki języków obcych.

Dzieci dowiedziały się, jakimi językami posługują się ich rówieśnicy z innych krajów Europy oraz poznały ciekawostki dotyczące niektórych z nich. Wysłuchały piosenki, znanej z filmu animowanego pt. “Kraina Lodu”, w wersji wielojęzycznej, co przybliżyło im brzmienie innych języków. Uczyły się witać w różnych językach świata z piosenką „Hello to all the children of the world” oraz pochwaliły się swoją znajomością słówek i prostych zwrotów m.in.: angielskich, francuskich, rosyjskich i hiszpańskich. Uczniowie dowiedzieli się, skąd czerpać wiedzę na temat języków obcych i do czego można ją wykorzystać.

Ogólnopolski projekt edukacyjny „Z ekologią na Ty”
w świetlicy szkolnej

W roku szkolnym 2021/2022 nasza świetlica we współpracy z klasami Ia i IIIc będzie realizowała zadania Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Z ekologią na Ty”. Celem projektu jest tworzenie warunków pozwalających na bezpieczną eksplorację otaczającej dziecko przyrody, stymulujących rozwój wrażliwości i umożliwiających poznanie wartości odnoszących się do środowiska przyrodniczego.

Anna Pietrasik

Dorota Suchożebska

Edyta Sternik

Teodora Woźniak

Joanna Żółkowska

Agnieszka Krusińska

Kolorowe Kredki

Zbieramy kredki i pomagamy wyjątkowym i niesamowitym dzieciom.

Od 01.10.2021 r. do 31.01.2022 r. nasza szkoła weźmie udział w proekologicznej akcji zbierania starych, zużytych i niepotrzebnych kredek ołówkowych.

Celem naszych działań jest:

• niesienie pomocy dzieciom przebywającym w szpitalach,

• wdrażanie do ograniczenia konsumpcyjnego stylu życia i recyklingu.

PRZYŁĄCZ SIĘ DO NASZEJ AKCJI!

DLA NAS KAŻDA KREDKA MA MOC!

SPOTKANIE Z PANIĄ PIELĘGNIARKĄ

14 września wychowankowie świetlicy wzięli udział w spotkaniu z pielęgniarką szkolną, panią Elżbietą Oleszczuk. Było ono na temat: „Zdrowie i higiena ucznia w warunkach szkolnych. Pani pielęgniarka opowiedziała dzieciom, na czym polega jej praca i co należy do jej podstawowych zadań. Uczniowie dowiedzieli się, jak dbać o własne zdrowie i higienę, dlaczego należy często myć ręce i co jeść, by zdrowo się odżywiać. Wspólnie z uczniami ustalono najważniejsze zasady dbania o zdrowie i przestrzegania higieny osobistej w szkole. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji, które wykorzystają w życiu codziennym.