ROK SZKOLNY 2016/2017

Zabawa karnawałowa w "Jedenastce"

12.01.2017 r.

DZIECI LUBIĄ MISIE, MISIE LUBIĄ DZIECI

25 listopada 2016 obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia! Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 114 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie. <zobacz foto>

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada zapisze się na długo w naszej pamięci jako niezwykły dzień, a to za sprawą obchodów Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Samorząd Uczniowski klas 4-6, za sprawą p. Agnieszki Dąbrowskiej, przygotował zadania, których sfinalizowanie odbyło się właśnie w poniedziałek. Każda z klas wybrała swojego Króla lub Królową Życzliwości, którzy 21 listopada zostali ukoronowani i dumnie nosili swoje korony przez cały dzień. Tablica ogłoszeniowa zapełniła się aforyzmami dotyczącymi ogólnie rozumianej życzliwości, natomiast uczniowie ozdobili swoje mundurki specjalnie przygotowanymi przez siebie kotylionami. Do tego doszły listy od koleżanek, kolegów, przyjaciół roznoszone przez listonoszów poczty życzliwości. Wszystko to sprawiło, że naokoło widać było same uśmiechnięte buzie i przyjazne gesty. Oby ten nastrój trwał jak najdłużej.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

7 listopada, pierwszy raz w naszej szkole, Samorząd Uczniowski zorganizował obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Szkolne korytarze zapełniły się bohaterami świetnie znanymi ze stronic dziecięcych książek. Były różnego rodzaju królewny, królewicze, Kot w butach, Czerwony Kapturek...

Uczniowie klas starszych przygotowali fragmenty ulubionych lektur, które zaprezentowali młodszym koleżankom i kolegom. Odbył się też konkurs plastyczny na ulubione, bajkowe postacie.

Pomysłodawczynią obchodów Dnia Postaci z Bajek była p. Ewa Radzikowska, natomiast współorganizatorem p. Agnieszka Dąbrowska. Pomysł spodobał się zarówno starszy jak i młodszym uczniom. Zapewne zagości na stałe w kalendarzu szkolnych imprez. <zobacz foto>

 <zobacz foto> 

 <zobacz film> 

Co to za miejsce?

W ZWIĄZKU ZE ZBLIŻAJĄCYM SIĘ DNIEM EDUKACJI NARODOWEJ SAMORZĄD UCZNIOWSKI KLAS 4 - 6 ŻYCZY DYREKCJI, NAUCZYCIELOM, UCZNIOM I PRACOWNIKOM NIEPEDAGOGICZNYM SAMYCH WSPANIAŁYCH DNI PEŁNYCH NIEZAPOMNIANYCH WRAŻEŃ SPĘDZONYCH W NASZEJ SZKOLE.

 Jednocześnie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu przygotowanego przez uczniów klasy informatyczno - artystycznej.

 

 DZIEŃ CHŁOPAKA

 

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego wybrana!

W ubiegłym tygodniu zakończyło się głosowanie na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.  Wzięło w nim udział 264 uczniów.  Najwięcej głosów – 112 – otrzymała  Marta Skwarek, uczennica klasy 6b. Tylko 7 głosów mniej uzyskała Patrycja Bazan. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Aleksander Chromiński i Alicja Soszyńska.

W  krótkiej rozmowie z przewodniczącą poznaliśmy już jej zastępców. Marta na swoich najbliższych współpracowników powołała dwie uczennice klasy 6b: Oliwię Skorupkę i Zuzannę Kuźmę. Nowemu prezydium  życzymy owocnych działań, natomiast przewodniczącej SU realizacji obietnic wyborczych.

 

ROK SZKOLNY 2015/2016

29 kwietnia z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca jury pod przewodnictwem p. Marioli Bolesty wyłoniło laureatów szkolnego konkursu fotograficznego "JA - TANCERZ". I miejsce otrzymał Piotr Kadej z kl. 6d, II miejsce ex aequo Monika Krusińska, kl. 6a i Weronika Protasiuk, kl. 3e, natomiast wyróżnienia przyznano przedstawicielkom klasy 5a: Luizie Piwowarczyk, Mai Gochnio, Karolinie Nasiłowskiej i Amelce Głuszczak.

Gratulujemy zwycięzcom!

<zobacz foto>

Ubiegły tydzień obfitował w niezwykłe wydarzenia- klasowe wyjścia do kina, prezenty i kwiatki dla naszych drogich koleżanek, laurki na tablicach… A wszystko to za sprawą Dnia Kobiet. W piątek zwieńczeniem tych wszystkich przyjemności był program artystyczny „O Kobietach – dla Kobiet” przygotowany przez szkolny zespół wokalny kierowany przez p. Iwonę Moskwiak oraz uczniów klasy 6 e.  Jakie wrażenia on wywołał?

„Występ poświęcony był kobietom – artyści przedstawili ich różne oblicza. Występujące dzieci były bardzo ładnie ubrane, zaprezentowane piosenki wywoływały radość, a samo wykonanie wzbudzało zainteresowanie.”

Zofia Michalak kl. 5c

„Koncert bardzo mi się podobał. Piosenki były świetne, dzieci śpiewały bardzo ładnie i były przygotowane na maksa. Fajne były też wypowiedzi uczniów klas szóstych. Tylko trochę narzekam, że było to za krótkie.”

Maciej Strus

„Występ bardzo mi się podobał, ponieważ dzieci były bardzo zaangażowane w występ, a teksty piosenek mówiły prawdę o kobietach.”

Maja Olczak

„Według mnie koncert był bardzo interesujący - dzieci miały ciekawe i śmieszne kwestie, a piosenki były bardzo dobrze dobrane. Aktorzy pewnie bardzo się napracowali, ponieważ bardzo dobrze wystąpili. Można byłoby powtórzyć to jeszcze raz.”

Maksymilian Włodarczyk kl. 5c

„Miło było posłuchać o zaletach dziewczyn i jednocześnie przyjemnie spędzić czas.”

Natalia Biernacka kl. 5c

„Podobały mi się wykonane piosenki, szczególnie „Małgośka” i Być kobietą”. Szkoda, że moja koleżanka, Alicja Soszyńska, nie miała tak zwanej solówki.”

Paulina Noszczak

„Najbardziej podobały się nam przerwy między piosenkami, podczas których Patryk Czarnocki z kolegami mówili śmieszne dialogi.”

Filip Rudnicki i Xawier Brzost kl. 4e

„Ten występ zrobił na mnie wielkie wrażenie. Dziewczyny i chłopcy śpiewali bardzo pięknie. Uważam, że takie występy powinny być częściej.”

Karolina Zwolińska kl. 4 e

<zobacz foto>

 

DZIEŃ KAPCIA

W piątek, tuż przed samymi feriami,  bambosze, pepegi, papucie, laczki, klapki, skarpety opanowały szkolne korytarze. Samorząd Uczniowski 29 stycznia ogłosił Dniem Kapcia. Uczniowie, którzy  mieli na nogach to wygodne, ale coraz bardziej zapomniane obuwie mogli liczyć na ulgę w pytaniu i…  dobrą zabawę na korytarzu szkolnym. <zobacz foto>

Film: https://youtu.be/cBeDYfqO2Gg

14 stycznia odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Od godziny 12. w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej bawili się uczniowie klas 4 – 6. Oprócz tańców w czasie zabawy odbył się konkurs na najciekawszy strój karnawałowy oraz głosowanie na Króla I Królową Balu. W ramach działań Szkoły Promującej Zdrowie w tym roku na stołach pojawiły się zdrowe, a zarazem ślicznie wyglądające pyszności. Naprawdę warto zobaczyć zdjęcia „Zdrowego, kolorowego stołu karnawałowego”, który wyczarowali Rodzice.

Po przerwie ogłoszono zwycięzców w głosowaniu na  Króla i Królową Balu, którymi zostali: Agnieszka Surmacz i Marek Kisieliński z kl. 6d oraz finalistów konkursu na najciekawsze stroje, czyli: Maję Michalak z kl. 6a, Martę Dorobek z kl. 6e i Marię Żabkę z klasy 4a. Koronacji  dokonały: Magdalena Pogorzelska i Kamila Wojtczuk z kl. 6c, twórczynie koron i medali. Następnie wszyscy powrócili do zabawy, która, jak to zwykle bywa, zakończyła się zbyt szybko. <zobacz więcej>

film: https://youtu.be/KBheX-eMci4

Iwona Moskwiak

7 grudnia zrobiło się w naszej szkole kolorowo - to właśnie tego dnia obchodziliśmy Dzień Czerwonej Czapeczki. Samorząd Uczniowski zorganizował również pocztę mikołajkową, więc co niektórzy mogli liczyć na dodatkowy prezent od przyjaciółki czy dobrego kolegi. Jak widać, tego dnia czekały na nas same przyjemności, więc na pewno zapisze się on mile w naszej pamięci. <zobacz foto>

30 listopada tłoczno i wesoło było na korytarzu przy sali 43.  Tego dnia, jak co roku, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali zabawy andrzejkowe. Tradycją stały się ciasteczka z wróżbą- przez kolejne lata przygotowywał je Bernard Mitura, teraz pałeczkę  przejęła jego siostra- Lidka. Wokół niej ustawiły się całe tłumy i na kolejnych przerwach uczniowie pytali mnie, czy jutro też będą te niezwykłe wypieki.  Kolejny rok mogliśmy też liczyć na atrakcje przygotowane przez Magdę Pogorzelską i Piotra Kadeja, ale pojawili się też nowi wróżbici. Co ciekawe, wśród uczestników zabaw dominowali chłopcy i to oni upomnieli się o najstarszą chyba zabawę andrzejkową-  wyścig butów. <zobacz foto>

30 września obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Chłopaka”. Z okazji święta naszych kolegów  odbyły się wyjścia do kina, uroczystości klasowe, chłopcy otrzymywali życzenia i drobne upominki. Samorząd Uczniowski postanowił uatrakcyjnić ten dzień szeregiem konkursów przeprowadzonych w czasie przerw na korytarzu szkolny przy sali 43. Monika Krusińska i Magda Pulikowska przygotowały bardzo atrakcyjne zabawy. Był bieg w workach, zbijanie kręgli (bardzo pomysłowo zrobionych z butelek po napojach) i wiązanie krawata. W efekcie z każdą minutą przybywało  chętnych do wzięcia udziału w zabawach, które tak się podobały, że na prośbę chłopców zostały powtórzone w kolejnym dniu. <zobacz foto>

ROK SZKOLNY 2014/2015

JABŁKO ZA JEDEN UŚMIECH

Marzec był bardzo zdrowym miesiącem w naszej szkole. Codziennie przez dwa tygodnie, na każdej przerwie mogliśmy liczyć na czyste, chrupiące jabłko. Akcja „Jabłko za jeden uśmiech” bardzo nam się spodobała. Szkoda, że to, co dobre, nie może trwać wiecznie.

<zobacz foto>

SZKOLNY KONKURS KOLĘD

W tym roku szkolny konkurs kolęd cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięli w nim udział uczniowie z klas II- VI. Śpiewano solo, w duetach i w tercetach, z akompaniamentem z płyt i a cappella. Wszystkie wykonania oceniała komisja w składzie: p. Eliza Radomyska (wokalistka, członek Chóru Miasta Siedlce) i p. Marta Jodełka (studentka filologii polskiej). Jury zwracało uwagę na czystość wykonania, wrażenie artystyczne, dykcję, interpretację i dobór repertuaru. Wybór był bardzo trudny ze względu na dużą liczbę interesujących i na wysokim poziomie wykonań. Oto wyniki konkursu:

I miejsce

Natalia Charuta, kl. III c

Szymon Borkowski, kl. V e

Laura Bazylczuk i Julia Kania, kl. VI b

II miejsce

Agnieszka Urban i Weronika Suplewska, kl. VI c

Aleksandra Leszczyńska i Karolina Turyk, kl. VI c

III miejsce:

Paweł Korniluk, kl. II c

Daria Centkowska i Kinga Danielak, kl. V c.

<zobacz foto>


Kizoa slideshow: andrzejki - Slideshow

DZIEŃ PLUSZAKA

Dzień Spódnicy po raz drugi w "Jedenastce"

 

DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZEJ SZKOLE

30 września obchodziliśmy w szkole Dzień Chłopaka. Oprócz uroczystości klasowych Samorząd Uczniowski pod czujnym okiem p. E. Radzikowskiej i p. A. Wyrębiak przygotował konkursy, w których chłopcy mogli uczestniczyć podczas przerw lekcyjnych. Okazało się, że nasi mali mężczyźni świetnie dawali sobie radę w kolejnych zmaganiach, nawet w skakaniu na skakance i przyszywaniu guzika. Zapraszamy na fotorelację.

<zobacz foto>

PRZEWODNICZĄCY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO WYBRANY!

Od połowy września trwała w naszej szkole kampania wyborcza. Na tablicy SU i korytarzach szkolnych mogliśmy zobaczyć plakaty kandydatów na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. W dniach 6-11 października uczniowie naszej szkole na specjalnie w tym celu przygotowanych kartkach głosowali  na swojego kandydata. Walka była zacięta. Początkowo bardzo dużą przewagą głosów prowadził Patryk Czarnocki. Diametralnie sytuacja zmieniła się w ostatnich dwóch dniach głosowania, szczególnie po oddaniu głosów przez klasy szóste.  W rezultacie na 196 oddanych głosów największą ich ilość zdobyła Mariola Nowak z klasy 6c (78), która od tej pory przewodzi społeczności uczniowskiej. Na kolejnych miejscach usytuowali się: Kinga Szczepańska z kl. 4b (62) i Patryk Czarnocki z kl. 5e (56), którzy będą pełnili rolę zastępców przewodniczącej.

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni i życzymy roku pełnego ciekawych inicjatyw.

 

ROK SZKOLNY 2013/2014

Bawimy się!!!

12 lutego, po skróconych zajęciach lekcyjnych, odbyła się zabawa karnawałowa przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Najpierw, na dobry początek nagrodzono zwycięzców konkursów SU. Następnie nadszedł czas na prezentację klasowych układów tanecznych. Wszystkie wyróżniały się pomysłowością, wykorzystywały możliwości występujących uczniów i budziły duże zainteresowanie publiczności. Po prostu BYŁY ŚWIETNE! Po bardzo wielu konsultacjach i dyskusjach I miejsce zajęła klasa 6a, II klasa 4b, a III ex aequo klasy 4a i 5c.

Po prezentacjach tanecznych zaczęła się zabawa przy muzyce przygotowanej przez didżeja Piotra Szupłaka. W międzyczasie  trwało głosowanie wszystkich uczniów na króla i królową balu, natomiast jury złożone z przedstawicieli klasy 4e wyłoniło wśród uczestników zabawy zwycięzcę konkursu na najciekawszą fryzurę. Nie było łatwo, poniewa ż na wielu głowach można było zobaczyć misternie plecione warkoczyki, niezliczoną ilość kucyków i innych fryzur, których nie powstydziłyby się najlepsze salony fryzjerskie. Jednak jury zwróciło uwagę na podejście do zadania z humorem- zwycięzcą został Adam Chomiuk.

Po przerwie na wszystkich czekała wspaniała niespodzianka: mistrzowski pokaz breakdance  w wykonaniu p. Rafała Mitrzaka i jego kolegi. Przy ostatnich dźwiękach zabawy ogłoszono wyniki konkursu na króla i królową balu. Najwięcej głosów i tytuł królowej otrzymała Ola Leszczyńska, natomiast królem został Marcin Skwarek.

Mamy nadzieję, że uczniowie bawili się świetnie i długo będą wspominali tegoroczną zabawę karnawałową, a my jeszcze zapraszamy do obejrzenia filmu.

SU

 

W grudniu Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najciekawszą dekorację świąteczną klasopracowni. Już od początku miesiąca ruszyły prace w poszczególnych klasach. Trzeba przyznać, że uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i zaangażowaniem, a sale lekcyjne wyglądały przepięknie. W styczniu jury w składzie: p. Ewa Radzikowska i s. Bożena Redzik wyłoniło zwycięzców. I miejsce zajęła klasa 6d (wych. p. A. Grochowska), II miejsce klasa 4b ( wych. p. A. Wierzbicka) i II miejsce klasa 4a (wych. p. H. Maliszewska). Podczas zabawy karnawałowej zwycięzcom zostały wręczone dyplomy i słodkie upominki.

I.M.

Na zdjęciach uczniowie klasy 4e podczas dekoracji sali.

Samorząd Uczniowski kl. 4-6 zorganizował eliminacje do Szkolnego Konkursu Kolęd. Zapraszamy do wysłuchania wokalistów w piątek 21 grudnia.

10 grudnia odbyły się eliminacje do szkolnego konkursu kolęd i pastorałek. W piątek 20 grudnia będziecie mogli posłuchać wykonań naszych finalistów. Serdecznie zapraszamy.

W tym roku 6 grudnia zapewne wielu z nas rano znalazło pod poduszką lub w bucie drobny upominek. Zwyczaj obdarowywania się drobnymi upominkami w dzień Świętego Mikołaja istniał już w Polsce w XVIII w. Przeważnie dzieci otrzymywały złocone orzechy, jabłka i pierniki.

A jak ten dzień minął w naszej szkole? Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Czerwonej Czapeczki. Uczniowie z wielką ochotą włożyli to piękne nakrycie głowy, przeważnie nie korzystając z możliwości zmiany mundurka na niecodzienną kreację. Działała poczta mikołajkowa, dzięki której można było obdarować upominkiem kolegę lub koleżankę z innej klasy, przyjaciela, przyjaciółkę, sympatię... Wychowawcy klas zorganizowali dodatkowe atrakcje, m.in. wyjścia do kina. Zapraszam do obejrzenia krótkiej relacji filmowej z tego dnia. film

PŁEĆ BRZYDKA UHONOROWANA

30 września na długo pozostanie w pamięci uczniów naszej szkoły, a przede wszystkim chłopców, którzy tego dnia mieli swoje święto. Już od czwartku, na specjalnie przygotowanej tablicy, dziewczyny wieszały życzenia dla swoich kolegów. W poniedziałek chłopcy mogli liczyć na drobne upominki od koleżanek z klasy, ich promienne uśmiechy, a podczas przerw wziąć udział w konkursach przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Chłopcy wręcz szturmowali dziewczęta z klas 6b i 6b, które pod czujnym okiem p. Anny Wyrębiak i p. Ewy Radzikowskiej wyłaniały zwycięzców podczas kolejnych zmagań. Mistrzem skakanki okazał się Adam Biarda, kostka Rubika sama układała się w rękach Bartka Maksymiaka, najbardziej wytrzymały był Kuba Omelańczuk, a „zośka” nie mogła się oprzeć Szymonowi Kowalczykowi i Igorowi Łęczyckiemu. Problemem nie do pokonania okazało się wiązanie krawata. Jednakże na dyskotekę szkolną tłumnie przybyli już w krawatach. Zapewne nauczyli się tej sztuki pod czujnym okiem swoich tatusiów i mam. Zabawa była przednia, o czym możecie przekonać się, oglądając nasz film.

Samorząd Uczniowski wybrany

20 września odbyły się wybory do sekcji Samorządu Uczniowskiego. Oto jego nowy skład:

przewodniczący: Adam Dąbkowski kl. 6d

zastępca: Maciej Grzegorczyk kl. 6d

sekcja dekoratorska – op.: p. Anna Wyrębiak,  p. Mariola Sandurska

przewodnicząca: Dominika Lemieszek kl. 5b

Katarzyna Moczydłowska kl. 5b

Żaneta Olszewska kl. 5b

Dominik Wereszko kl. 6b

Aleksandra Łapiuch kl. 6b

sekcja informacyjno – redakcyjna – op.: p. Mariola Bolesta, p. Aneta Zalewska

przewodnicząca: Mariola Nowak kl. 5c

Julia Góral kl. 4c

Iga Wójcik kl. 4c

Klaudia Rombel kl. 4c

Karolina Turyk kl. 5c

Jakub Nowak kl. 6c

Damian Laprus kl. 6c

Mateusz Gajewski kl. 6c

sekcja charytatywna- op.: p. Hanna Okrzos

przewodniczący: Michał Wielocha kl.6e

Magdalena Lipska kl. 6e

Wiktoria Cieślik kl.6e

sekcja rozrywkowa- op.: p. Iwona Moskwiak, p. Ewa Radzikowska

przewodniczący: Patryk Czarnocki kl.4e

Wiktoria Kubaj kl. 4e

Klaudia Celińska kl. 4e

Mikołaj Kulesza  kl.5d

Jan Żółkowski kl.5d

Artur Dybowski kl. 5d