VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „MISTRZ CZYTANIA”

8 listopada 2022r. biblioteka szkolna  przeprowadziła etap szkolny konkursu.

Jego celem była popularyzacja książki i czytelnictwa wśród uczniów, propagowanie idei pięknego czytania, rozwijanie aktywności czytelniczej uczniów, doskonalenie umiejętności posługiwania się żywym słowem, sztuka interpretacji tekstu.

Uczestnikami konkursu  byli uczniowie klas I-VIII.

Uczestnicy prezentowali wybrany przez siebie fragment prozy oraz wylosowany fragment tekstu przygotowany przez komisję.

Jury  oceniało:

• technikę czytania (płynność i lekkość mowy, poprawność artykulacji głosek, dykcja i tempo czytania),
  • środki artystycznego wyrazu (pauzowanie, tempo jako środek ekspresji, modulacja głosu i jego natężenie, akcent zdaniowy, mimika, ewentualny gest tzw. „intuicja artystyczna, postawa, sposób trzymania teksu, kontakt wzrokowy z odbiorcą, zachowanie czytającego, radzenie sobie z tremą).
  • piękne przeczytanie przygotowanego fragmentu tekstu: dykcja, intonacja, modulacja głosu, interpretacja
  • technikę czytania nieznanego tekstu

Komisja Konkursowa w składzie: Małgorzata Gruda, Marta Kun i Olimpia Łęczycka wybrała „Mistrza Czytania”, którym został uczeń klasy 8b Krzysztof Mąsior

II miejsce zajęła Adrianna Duczek z kl. 2c

III miejsce zajęła Zofia Turowska z kl. 2c

Wyróżnienia otrzymali:

Matylda Warecka z kl. 6a

Fabian Karwowski z kl. 2b

Laureaci konkursu otrzymali nagrody i dyplomy.

W finale konkursu zwyciężył nasz uczeń Krzysztof Mąsior i został MISTRZEM CZYTANIA siedleckich szkół podstawowych.