Z uczniowskim pozdrowieniem – Ogólnopolska wymiana kartek pocztowych społeczności szkół Jana Pawła II

Październik oraz listopad to miesiące, w których uczniowie klasy 4C oraz 7C pod opieką nauczyciela języka polskiego, Pani Marty Kun czynnie wzięli udział w projekcie: „ Ogólnopolska wymiana kartek pocztowych  społeczności szkół Jana Pawła II”. Klasa 4A pod opieką wychowawcy Pani Justyny Urban- Jędrzejewicz. Główną pomysłodawczynią tej akcji jest nauczyciel muzyki Pani Iwona Moskwiak.

Cieszymy się niezmiernie, że uczniowie i ich rodzice włączyli się w wysłanie kartek z pozdrowieniami w sposób tradycyjny do innych szkół, zgłoszonych do projektu. Dzięki temu dzieci mogły na chwilkę wrócić do czasów, w których elektronika nie była tak bardzo rozpowszechniona.

Tradycyjna korespondencja, mimo rozwoju technologii, na szczęście nie wychodzi z mody, i taki też był zamysł tej akcji.. Uczniowie byli na początku zaskoczeni, ale zaangażowani oraz zainteresowani wzięciem udziału w wymianie kartek pocztowych. Nie ma się co dziwić – koperta, znaczek, odręczne pismo, proces wędrówki na pocztę mają przecież swój niezaprzeczalny urok i są niewątpliwie bardziej eleganckie niż e-mail czy SMS.

Na języku polskim Pani Marta Kun zapoznała uczniów z procesem wysyłania listów drogą tradycyjną, o tym kto jest Nadawcą, kto Odbiorcą, a także z procesem: od momentu samodzielnego przygotowania, wpisania w odpowiednie miejsca danych danej szkoły, adresu, poprzez otrzymanie „przesyłki listowej ”. Lekcja i sam projekt zdecydowanie przybliżyły uczniom specyfikę wysyłania kartek pocztowych. Wszyscy mogli dowiedzieć się, że istnieje tak naprawdę wiele szkół, których patronem jest Jan Paweł II.

Dodatkowo klasa 4C z Wychowawcą- Panią Ewą Radzikowską oraz nauczycielem wspomagającym- Panią Mariolą Dąbrowską, udała się na pocztę w dniu podsumowania projektu, aby kupić samodzielnie znaczki, nakleić w wyznaczonym miejscu i wysłać wszystkie przygotowane wcześniej pocztówki wspólnie. To był wspaniały dzień, uczniowie bezpośrednio zobaczyli przy okazji jak pracują pracownicy poczty.

Uczniowie otrzymali oczywiście pocztówki od innych szkół. Mogli przez kilka tygodni obserwować gazetkę, którą przygotowała Pani Marta Kun przy pokoju nauczycielskim- na drugim piętrze,  gdzie przyczepione były wszystkie pocztówki i listy z innych szkół w ramach projektu dla Nas.

Oprócz powyższych każdy z uczniów, który wziął udział otrzymał imienne podziękowania, a także notatkę w dzienniku od opiekuna.

Bardzo dziękuję raz jeszcze za zaangażowanie, udział w projekcie klasom: 4C , 7C , 4A oraz ich rodzicom. Mam nadzieję, że kolejne projekty także będą interesujące i chętnie będziemy w nich uczestniczyć .

Opiekuni klas biorących udział w projekcie: Marta Kun, Justyna Urban-Jędrzejewicz Koordynator projektu: Iwona Moskwiak