Gra miejska „Siedleckimi śladami Jana Pawła II”

Dnia 16 października odbyła się gra miejska „Siedleckimi śladami Jana Pawła II” połączona z konkursem wiedzy o „VII pielgrzymce św. Jana Pawła II do Polski w 1999 r.”

Organizatorem gry była nasza szkoła.

Udział w tym wydarzeniu wzięli uczniowie wraz z opiekunami z siedmiu siedleckich Szkół Podstawowych. Drużyny rozpoczęły grę przy „Skwerze Jana Pawła II”, przy pomniku Papieża. Następnie grupy udały się do trzech punktów kontrolnych – miejsc, w których przebywał Święty Kościoła katolickiego 10 czerwca 1999 roku.

Pierwszym umiejscowieniem punktu była Katedra, gdzie Papież się modlił. Drugim Kuria Diecezjalna, gdzie odpoczywał. Trzecim Błonia siedleckie, ponieważ tam pod przewodnictwem Ojca Świętego została odprawiona Msza Święta.

W poszczególnych miejscach kontrolnych uczniowie otrzymywali zadania dotyczące „VII pielgrzymki  św. Jana Pawła II do Polski w 1999 r.” Wykazali się przy tym dużą wiedzą i sprawnością.

Podsumowanie gry i konkursu odbyło się w Szkole Podstawowej Nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach. Uczniowie w tej placówce mieli możliwość zwiedzania Muzeum Jana Pawła II oraz obejrzenia fragmentu filmu: „Brat Papieża”. Następnie zostały ogłoszone wyniki, które są następujące:

-I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2 im. Gabriela Narutowicza w Siedlcach,

-II miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach,

-III miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 9 im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach.

Dziękujemy za udział, zaangażowanie i gratulujemy wszystkim uczestnikom gry.