Tydzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego

Od dnia 10.10.2022 r. do 13.10.2022 r. Nasza szkoła obchodziła „Tydzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego”. Organizatorkami głównymi były Pani Beata Kalinowska i Pani Marta Kun. Cała społeczność szkolna mogła w tym tygodniu zapoznać się z informacjami na temat tego zespołu wielu zaburzeń, które powstają w wyniku uszkodzenia mózgu, najczęściej jeszcze w życiu płodowym lub w okresie okołoporodowym.

Przygotowane informacje zawisły w postaci gazetki przy pokoju nauczycielskim. Dodatkowo uczniowie w dniu 11.10.2022 r. wykazali się solidarnością z dziećmi dotkniętymi MPD, ubrali się w barwy zielone, utożsamiane z tym świętem. Dzięki temu w tym dniu mogli uniknąć odpytywania podczas lekcji. Wtorkowe motto brzmiało: „ Kto przyjdzie na zielono ubrany, ten nie będzie pytany”. Podczas długiej przerwy uczniowie w szerszym gronie zapoznali się z przygotowaną przez organizatorki „gazetką”. Największą aktywnością wykazały się uczennice z klasy 6c oraz chłopcy z klasy 5a, a także uczniowie z klasy 3b. Za takie aktywne uczestnictwo wszyscy otrzymali do Dziennika Librus pochwały.

Oprócz powyższych Pani Marta Kun przesłała poprzez dziennik Librus Synergia wiadomości do wszystkich wychowawców klas wcześniej przygotowanych linków z filmami dotyczącymi MPD, by można było wyświetlić je podczas zajęć wychowawczych. Dodatkowo dołączyła krótkie, zarazem konkretne informacje na temat Mózgowego Porażenia Dziecięcego w pliku Word.

Na pamiątkę zrobiono wspólne zdjęcia. Całość akcji zakończyła się małym słodkim poczęstunkiem.

Najserdeczniej dziękujemy za wspólne zdjęcia oraz Wasze zaangażowanie i wsparcie tych działań profilaktycznych.

Marta Kun, Beata Kalinowska