Zajęcia otwarte pt. “Kraina Dobrych Słów”

Dnia 09.12.2022 r. w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia otwarte pt. “Kraina Dobrych Słów” z udziałem uczniów klas II. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom, jak potężną moc mają słowa, jakie wypowiadają do siebie nawzajem.

Uczniowie wysłuchali „Bajki o ciepłym i puchatym” Doroty Żuczkowskiej, dzięki której dowiedzieli się, że słowa mogą być ciepłe i puchate – sprawiać radość, motywować

i dodawać otuchy, lub mogą być zimne i kolczaste – ranić i zasmucać. Ciekawe ćwiczenia

oraz zabawy integracyjne miały uzmysłowić dzieciom ogromną siłę dobrych słów i ich wpływ na samopoczucie innych ludzi.

Zajęcia upłynęły w “ciepłej i puchatej” atmosferze wzajemnej życzliwości. Pamiętajcie – im więcej dobra dajemy drugiemu człowiekowi, tym więcej go  wokół nas.

I. Konopka

M. Bojarska