zabawa karnawałowa na duża sala gimnastyczna klas 4-8

Wystrzałowy bal karnawałowy

Jedną z najbardziej oczekiwanych imprez w roku szkolnym 2023/2024 był uroczysty bal karnawałowy, na którym bawili się uczniowie szkoły wraz z gronem pedagogicznym. W tym roku impreza odbyła się 8. Lutego, tym samym zamykała symbolicznie czas karnawału. Zabawa miała miejsce na dużej sali gimnastycznej, którą pięknie udekorowała sekcja dekoratorska nauczycieli naszej szkoły.

Pierwsze takty muzyki rozbrzmiały w klasach I-III o godzinie 8:00. Klasy IV-VIII świętowanie rozpoczęły wspólnym Polonezem o godzinie 12:00. Zabawę poprowadziły osoby zajmujące się dobieraniem oraz odtwarzaniem i miksowaniem muzyki na żywo. W przerwach zabawy dzieci mogły posilić się przygotowanym poczęstunkiem w swoich salach. U uczniów, a także nauczycieli nie zabrakło ciekawych przebrań tego dnia, co umiliło zabawę. Pod koniec zabawy wszyscy zatańczyli taniec ludowy „Chapelloise”, w Polsce znany pod nazwą „Belgijka” lub taniec belgijski.

Bal trwał w klasach młodszych do godziny 11:20, w klasach starszych do 15:00. Bez wątpienia stanowił udaną wspólną integrację. W imieniu organizatorów dziękujemy za liczne przybycie, pomoc w jej organizacji i dobrą zabawę. Już teraz zapraszamy za rok, na kolejną zabawę. Obszerną fotorelację można obejrzeć poniżej.

Protokołowała:  Marta Kun

Bal karnawałowy klas 1-3