front budynku szkoły

XIV edycja Międzynarodowych Zawodów Lekkoatletycznych

21 września odbyła się XIV edycja Międzynarodowych Zawodów Lekkoatletycznych im. Henryka Jakimiaka. Liczna reprezentacja „jedenastki” zdobyła łącznie 16 medali, co pozwoliło zająć nam III miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół.

Na początku do rywalizacji w sztafecie 4x100m przystąpił zespół chłopców z rocznika 2007, który zdobył złoty medal z czasem 51,55 sek. W skład drużyny wchodzą: Jakub Bielecki VIII c, Alan Kosyl VIII a, Jakub Wysokiński VIII b oraz Dawid Jaczewski z klasy VIII c.

Po zakończeniu zmagań sztafet 4×100 przyszedł czas na konkurencje indywidualne, gdzie uczniowie naszej szkoły zdobyli wiele medali:

W pchnięciu kulą dwa medale:
Srebrny – Maciej Pszczółkowski z klasy VIII d

Brązowy – Krzysztof Mąsior z klasy VII b

W rzucie piłeczka palantową trzy medale :
Złoty – Szymon Pszczółkowski z klasy V d
Srebrny – Julia Fiuk z klasy V d
Brązowy- Julia Gębicka z klasy IV d

W biegu na 60 m trzy medale :
Złoty- Wiktoria Niedziółka z klasy IV d
Brązowy- Julia Stempnik z klasy VI c
Brązowy- Michał Jaczewski z klasy IV d

W biegu na 600 m trzy medale:
Złoty- Emilia Rytel z klasy IV d
Złoty – Alicja Pawlusiewicz z klasy VI c
Brązowy- Mikołaj Niedziółka z klasy V d

W biegu na 300 m trzy medale:
Złoty- Jakub Bielecki z klasy VIII c

Złoty- Amelia Radzka z klasy VI c

Srebrny – Karolina Szczepańska z klasy VI c

Na zakończenie, jako nowość w programie zawodów, odbyła się sztafeta olimpijska mieszana. Nasza drużyna, w skład której wchodzą: Jakub Gębicki, Alan Kosyl, Marta Krycka, Paula Chmielewska (wszyscy uczniowie  są z klasy VIII A), wywalczyła brązowy medal z czasem 4:34:22.

Gratulujemy wszystkim medalistom i reprezentantom naszej szkoły znakomitych rezultatów oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych w roku szkolnym 2021/2022.

Opiekunowie:
Janusz Maciejewski