Wycieczka do Władysławowa

W dniach 25-29 września uczniowie klas 4c, 5a, 5c wzięli udział w pięciodniowej wycieczce na wybrzeże Bałtyku. Po drodze zwiedziliśmy zamek w Malborku i Muzeum Bursztynu w Gdańsku. Na miejscu zamieszkaliśmy we wspaniałym ośrodku wczasowym Ambasador skąd każdego dnia wyruszaliśmy w ciekawe miejsca na Wybrzeżu. Byliśmy w Rezerwacie „Słone Łąki” gdzie poznawaliśmy nie znane nam wcześniej rośliny i zwierzęta. Chyba wszyscy najlepiej zapamiętali biegusa zmiennego, bo skojarzył się nam ze znanym kolegą. Byliśmy zachwyceni wyprawą na Hel, gdzie zwiedzaliśmy Fokarium i braliśmy udział w zabawach i karmieniu fok. W Jastarni, dzięki pięknej pogodzie bawiliśmy się na plaży i budowaliśmy fortece z piasku. Nie zabrakło też wycieczek po Władysławowie gdzie spacerowaliśmy Aleją Gwiazd Sportu i innych znanych miejscach. Podczas jednej z wypraw do portu urządziliśmy plener malarski, podczas którego powstały prace prezentowane na szkolnej wystawie. Z okazji Dnia Chłopaka mieliśmy dyskotekę a dziewczynki zrobiły dla wszystkich czekoladowy tort.  Dużą atrakcją było dla wszystkich zwiedzanie Trójmiasta, Mola w Sopocie i Gdańskiej Starówki.  Zapraszamy do obejrzenia fotoreporażu z naszej wyprawy.