25 października 2023 r. w odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Muzyczno – Plastyczny pt. „Posłuchaj – Poczuj – Namaluj” pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce.
W konkursie udział wzięli najmłodsi przedstawiciele siedleckich szkół podstawowych, których serdecznie powitała pani dyrektor Małgorzata Szostek.

Zadaniem konkursowym było namalowanie pracy plastycznej kredkami do wysłuchanego utworu. W tym roku dzieci malowały muzykę do wersji instrumentalnej piosenki „Pięknie żyć” (muz. Krystyna Kwiatkowska).

Po skończonej pracy pierwszaki zostały zaproszone na poczęstunek, w czasie którego wysłuchali  informacji o kompozytorze i utworze, do którego tak pięknie i starannie wykonali swoje „małe dzieła”.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek. Komisja jurorska wyłoniła laureatów konkursu, którzy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Nauczyciele i rodzice, którzy przybyli z dziećmi do naszej szkoły, mieli okazję zwiedzić muzeum Jana Pawła II. O eksponatach i historii związanej z papieżem Polakiem opowiedziała p. Małgorzata Gruda.

Dorota Łazuga i Anna Jagiełło

WYNIKI KONKURSU:

I miejsce – Maria Kordowska, Katolicka Szkoła Podstawowa

II miejsce – Michalina Urban, szkoła Podstawowa nr 10

III miejsce – Alicja Cybulska, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6

Wyróżnienia:

Marika Zelek – Szkoła Podstawowa nr 7