DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ – podsumowanie

W dniach 16-23 października 2022 r. w Diecezji Siedleckiej obchodzone były, inspirowane Osobą Jana Pawła II, Dni Kultury Chrześcijańskiej. Nasza szkoła, będąc współorganizatorem, wzięła udział w następujących wydarzeniach:

16 października, w Dzień Papieski  obchodzony w tym roku pod hasłem „Blask prawdy” zostało otwarte dla zwiedzających nasze szkolne Muzeum Jana Pawła II oraz zorganizowano Miejską grę „Siedleckimi śladami Jana Pawła II.

17 X .2022r. w finale organizowanego przez MOK Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Karola Wojtyły św. Jana Pawła II, uczeń naszej szkoły Tomasz Gałachowski znalazł się wśród laureatów konkursu zajmując II miejsce.

W ramach wydarzenia, 18 października odbył się Kongres Kultury Diecezji Siedleckiej, w którym  Muzeum Jana Pawła II w Szkole Podstawowej nr 11 reprezentowała p. Małgorzata Gruda , uczestnicząc w panelu dyskusyjnym – Kultura i turystyka chrześcijańska.

O miejscu kultury chrześcijańskiej we współczesnym świecie debatowali na UPH politycy, twórcy, menadżerowie, przedsiębiorcy, ludzie kultury i oświaty. Kongres Kultury Diecezji Siedleckiej objął takie zagadnienia jak czytelnictwo, związki kultury z biznesem, a także zagadnienia związane z turystyką, w tym funkcjonującymi w naszym mieście muzeami.

21. X. 2022r. nasi uczniowie wzięli udział w organizowanej w całej Diecezji Siedleckiej lekturze dzieł św. Jana Pawła II. W naszej szkole, w małej sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie klas VII i VIII, by wysłuchać, czytanych przez swoich kolegów, fragmentów napisanego przez Jana Pawła II Listu do młodych z całego świata Parati semper, wydanego z okazji Międzynarodowego Roku Młodzieży, 31.03.1985 roku.

Zgromadzeni z uwagą wysłuchali, jakże głębokich i wciąż aktualnych treści, skierowanych przez Ojca Świętego, właśnie do nich.

M. Gruda