Tydzień Europejski w świetlicy

Z okazji przypadającego na dzień 9 maja Dnia Europy, obchodzonego by “celebrować pokój i jedność”, świetliczaki przez cały tydzień brały udział w zajęciach tematycznych. Obejrzały filmy edukacyjne oraz “Bajkę o Unii Europejskiej”, z których dowiedziały się czym jest UE. Uczniowie zapoznali się również z ideą “zjednoczenia się w różnorodności”, czyli bycia otwartym na inne kultury, przy jednoczesnym zachowaniu i poszanowaniu własnej odrębności. Odnajdywali na mapie kraje Europy i zdobywali informacje na ich temat. Podczas zajęć plastycznych dzieci samodzielnie wykonały flagi Unii Europejskiej i należących do niej państw, w tym Polski.

Podczas Tygodnia Europejskiego świetliczaki poczuły się prawdziwymi obywatelami Europy.