Projekt „Tydzień Bajek Polskich” w świetlicy

W dniach od 6 marca do 10 marca uczniowie świetlicy szkolnej brali udział w projekcie pt. „TYDZIEŃ BAJEK POLSKICH”. Celem głównym projektu było promowanie polskich bajek wśród dzieci, rozwijanie ich twórczej inwencji oraz budzenie ciekawości poznawczej. Każdego dnia uczniowie poznawali innego bohatera polskich bajek: Reksia, Bolka i Lolka, Misia Uszatka, Pomysłowego Dobromira i Koziołka Matołka. Dzieci tworzyły prace plastyczne przedstawiające bohaterów, brały udział w zabawach dydaktycznych oraz wykonywały zadania związane z poszczególnymi bohaterami. Każdym zajęciom towarzyszył krótki seans filmowy.

Dzięki udziałowi w projekcie świetliczaki miały okazję nie tylko poznać piękne bajki   z dzieciństwa swoich rodziców, ale również zdobyć wiele ciekawych informacji. Nauczyciele biorący udział w projekcie: M. Bojarska – koordynator, I. Konopka, T. Woźniak