Dzień Logopedy

Europejski Dzień Logopedy przypada na 6 marca, obchodzony jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Święto ma na celu zachęcenie rodziców, by nie zwlekali z konsultacją u specjalisty dziecka, które ma problem z mówieniem. W Polsce z tej okazji organizowany jest Dzień Bezpłatnej Diagnozy Logopedycznej.

W naszej szkole tego dnia przeprowadzone zostały konkursy oraz gry i zabawy logopedyczne. Podczas przerw dzieci wykonywały gimnastykę buzi i języka oraz ćwiczyły aparat oddechowy. Uczniowie, ale także nauczyciele, mogli zmierzyć się z łamańcami językowymi. Mistrzowie wymowy w nagrodę otrzymali słodki upominek, przygotowany przez organizatorów.

Z tej okazji można też było zapoznać się z ciekawymi gazetkami  opracowanymi przez organizatorki – Panią Justynę Urban-Jędrzejewicz (na drugim piętrze, niedaleko gabinetu logopedycznego) oraz przez Panią Martę Kun (na drugim piętrze przy stołówce).

Dziękujemy za tak liczny udział w przygotowanych atrakcjach. Mamy nadzieję, że się Wam podobało. Do zobaczenia za rok.

Organizatorzy: Justyna Urban-Jędrzejewicz, Marta Kun