Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem przedsięwzięcia jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Od września 2022r. nasza szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości.

W ramach programu Szkoła Podstawowa nr 11 w Siedlcach otrzymała urządzenia o wartości ok. 180 600 zł, z których uczniowie będą korzystać podczas zajęć lekcyjnych. Dostarczony sprzęt to: drukarki 3D wraz z laptopami i filamentem, zestawy edukacyjne mikrokontrolerów, stacja lutownicza, długopisy 3d, skaner 3d kompatybilny z drukarką, wizualizer do mikroskopu, mikroskop z kamerą, zestawy do nauki kodowania i programowania (roboty Photon edu), szafy na urządzenia. Otrzymaliśmy również sprzęt audio-video, dzięki któremu stworzymy w szkole małe studio nagrań. Wśród urządzeń, które otrzymaliśmy są:  przenośne kamery cyfrowe wraz akcesoriami, statywy fotograficzne, mikroporty, zestawy oświetleniowe, mikrofony kierunkowe z akcesoriami,  gimbale, aparaty fotograficzne, blendy fotograficzne, mikrofony nagłowne, mikrofony dynamiczne, Greenscreen, konsole/miksery dźwięku z akcesoriami, dyktafon, nagłośnienie, słuchawki studyjne oraz oprogramowanie do edycji, montażu i tworzenia materiałów video.