Gościnny występ zespołu KIHO z Japonii w naszej szkole.

31 maja Nasza Szkoła miała zaszczyt gościć wyjątkowych młodych artystów z Japonii- Zespół Taneczny „Kiho” w związku z Międzynarodowym Spotkaniem Artystyczno-Kulturalnym, organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach. Cała społeczność szkolna  podczas tego spotkania miała możliwość zapoznać się z prezentacją, w której zawarte zostały podstawowe informacje  na temat kraju. Poznaliśmy kulturę i obyczaje Japonii. Prowadzącym był przewodniczący naszej szkoły, we współpracy z tłumaczem.

Nie zabrakło informacji o drużynie tanecznej, która prezentowała swoje umiejętności. Obecnie zespół liczy 46 osób. „Kiho” wykonuje tradycyjny taniec ludowy z bębnami Eisa pochodzący z wyspy Okinawa, z elementami Ryukyu Kobudo (odmiana walki z Okinawy) i Shishimai (taniec z lwem) z Hamamatsu. Współczesną eisę tańczy grupa od 20- 30 osób: dzieci, młodych kobiet i mężczyzn. Wykorzystywane są trzy rodzaje bębnów, które nasi goście zastosowali w różnych kombinacjach, przez co całe widowisko było wyjątkowe.

Uczniowie z naszej szkoły także zrobili pokaz przed publicznością z Japonii. Klasa 1c przygotowała piękny taniec w stylu „Rock and roll”, a reprezentanci klas starszych zaprezentowali śpiew i taniec współczesny.

Grupa „Kiho” zrobiła na nas ogromne wrażenie. W podziękowaniu goście otrzymali na pamiątkę grafiki przedstawiające Naszą Szkołę, które wykonała artystka siedlecka M. Czajkowska. Zespół „Kiho” na ręce Pani Dyrektor także wręczył wspaniałe upominki.

Mamy nadzieję, że na długo zapamiętamy to interesujące spotkanie i wierzymy, że będą kolejne.