„ZIELONA SZKOŁA” – 25-29 września 2023 r.

W dniach 25-29 września 2023 r. odbyła się wycieczka na „Zieloną Szkołę” nad morze do Władysławowa. Udział wzięły klasy: 4c, 5a, 5c  ze Szkoły Podstawowej Nr 11 im. Jana  Pawła II w Siedlcach .

Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki: Justyna Urban-Jędrzejewicz, Anna Wyrębiak, Marta Kun. Oprócz zajęć profilaktycznych uczniowie aktywnie spędzali czas podczas wspólnych wycieczek, spacerów oraz zabaw na plaży.

W ramach Zielonej Szkoły odbywały się następujące imprezy okolicznościowe i wycieczki turystyczne:

• zwiedzanie Zamku w Malborku z przewodnikiem,
  • zwiedzanie Muzeum Bursztynów,
  • piesze wycieczki wzdłuż wybrzeża oraz najbliższej okolicy,
  • zwiedzanie Rezerwatu Przyrody „Słone Łąki”,
  • gry i zabawy na plaży, placu zabaw i boiskach sportowych nieopodal ośrodka wypoczynkowego,
  • zwiedzanie Ośrodka Sportu w Cetniewie,
  • spacer po Alei Gwiazd we Władysławowie,
  • wycieczka autokarowa na Hel połączona ze zwiedzaniem portu,
  • wizyta w „Fokarium”
  • wycieczka autokarowa na plażę do Jastarni, połączona z aktywnym wypoczynkiem,
  • wieczór integracyjny z muzyką przy „ognisku”, z Animatorką
  • Dzień Chłopaka,
  • zajęcia plastyczne, malowanie farbami na płótnie statków i widoków nadmorskich,
  • dyskoteka,
  • zwiedzanie Molo w Sopocie
  • wycieczka do Gdańska z przewodnikiem.

Opiekuni oraz organizatorzy starali się, aby dzieciom niczego nie brakowało i zapewniali fachową pomoc w każdej sferze swej działalności.

Wyjazd uczniów był również idealną okazją do nauki samodzielności i odpowiedzialności. Systematycznie wdrażano zasady kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz zasady savoir – vivre przy stole.

Zielona Szkoła okazała się też bardzo dobrym sposobem na integrację. Uczniowie uczestniczyli we wspólnych zabawach i konkursach, ucząc się przy tym zasad tzw. zdrowej rywalizacji. Na zawsze zapamiętają mile spędzony czas podczas wspólnych zabaw.

Pomimo powrotu znad morza, w naszych głowach jeszcze długo pozostaną wspomnienia z tej „Zielonej Szkoły”, piękne zdjęcia pamiątkowe, a także szczególna wystawa pt. „Nadmorski pejzaż”, który namalowali uczniowie klas 4c, 5a, 5c w porcie we Władysławowie podczas wycieczki na wybrzeże Bałtyku. Znajdziemy ją w hallu na parterze nieopodal wejścia głównego. Zachęcamy do śledzenia malowniczej prezentacji Naszych uczniów.  Naprawdę miło spędziliśmy ten czas i zapamiętamy go na długie lata.