Z KULTURĄ PRZY STOLE – Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Z KULTURĄ MI DO TWARZY”

W marcu uczniowie klasy II a, pod opieką pani Joanny Żółkowskiej wykonali dwa zadania projektowe z modułu III – KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ:

• „Z kulturą przy stole” – pani Joanna Żółkowska przeprowadziła zajęcia, których celem było przypomnienie zasad kulturalnego zachowania podczas spożywania posiłków. Na podstawie filmu edukacyjnego pt. „Zachowuję się kulturalnie”, uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo nakryć do stołu. Następnie dzieci wysłuchały piosenki „Savoir vivre” i wykonały pracę plastyczną.
  • „Savoir vivre przy stole” –  w czasie wspólnego obiadu, uczniowie wykorzystali w praktyce wiedzę zdobytą podczas zajęć. Dzieci przestrzegały kultury spożywania posiłku i właściwego zachowania przy stole.