Wyniki VI Konkursu Kaligraficznego – etap szkolny

KALIGRAFIA JEST SZTUKĄ

W naszej szkole odbywa się wiele konkursów, które poszerzają horyzonty myślowe, rozwijają wyobraźnię i pozwalają naszym uczniom konfrontować swoją wiedzę z umiejętnościami innych, lecz ten konkurs jest zupełnie inny…wyjątkowy.

Nie wszyscy wiedzą, że kaligrafia była kiedyś przedmiotem w polskich szkołach, ale trwało to do 1960 r., kiedy została usunięta z programu nauczania. Może należałoby do niej wrócić, bo pięknie napisane teksty nadal wywołują zachwyt.

Miejski Konkurs Kaligraficzny Sztuka pisana odbywa się w naszej szkole i mieście już po raz szósty.  Polega na pięknym, wręcz artystycznym przepisaniu tekstu, co jest następnie oceniane przez znakomite jury, składające się z ludzi sztuki. W etapie szkolnym mieliśmy ok. 40 uczestników. Oto ci, którzy w tym roku byli najlepsi:

klasy II – III:
I miejsce: Lena Gil – kl. 3B
II miejsce: Alicja Charuta – kl. 3B
III miejsce: Natalia Kaleta – kl. 3A

klasy IV – VI:
I miejsce: Lena Krzesińska  – kl. 4A
II miejsce: Patrycja Jurgielewicz – kl. 4A
III miejsce: Nina Orzeszek – kl. 6C
wyróżnienia: Weronika Soszyńska – kl. 4C, Marysia Naumiuk – kl .5C, Zuzanna Radzikowska – kl. 5D, Gabriela Mościcka – kl. 5D

klasy VII – VIII:
I miejsce: Dominika Szostek – kl. 8C
II miejsce: Natalia Szkopek – kl. 8A

17 czerwca o godzinie 8.30 odbędzie się etap miejski, na który zgłosiło się 61 uczniów z siedleckich szkół podstawowych. 

Trzymamy kciuki za naszych uczniów!!

Organizatorzy

Marzenna Kolasiuk
Anna Prokurat
Mariola Świderska
Urszula Wereszko

Skip to content