17 października 2023 r. w naszej szkole odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Muzyczno-Plastyczny pt. „Posłuchaj – Poczuj – Namaluj”, skierowany do uczniów klas pierwszych z siedleckich szkół podstawowych. Tegoroczna edycja była zorganizowana w ramach XXIII Dnia Papieskiego obchodzonego pod hasłem  „Jan Paweł II. Cywilizacja Życia”.

Konkurs otworzyła pani dyrektor Małgorzata Szostek, która serdecznie przywitała zgromadzonych gości i uczestników wydarzenia. Swoją obecnością zaszczycił nas Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda, który wyraził niezmierną radość z powodu spotkania z pierwszoklasistami.

Zadaniem dzieci było wysłuchanie utworu muzycznego, a następnie przy jego dźwiękach wykonanie twórczych interpretacji plastycznych. Tytuł wysłuchanej melodii uczniowie poznali dopiero po wykonaniu swoich prac. W tym roku była to wersja instrumentalna  „Barki”, ukochanej pieśni św. Jana Pawła II. Po zakończeniu pracy, zarówno dzieci jak i ich opiekunowie uczestniczyli w prezentacji multimedialnej, ilustrującej życie papieża Polaka. Wspólnie ze św. Janem Pawłem II zaśpiewaliśmy „Barkę”. Był to bardzo wzruszający moment naszego spotkania.

W konkursie uczestniczyło 21 uczniów, reprezentujących 7 siedleckich szkół podstawowych.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek. Komisja jurorska wyłoniła laureatów konkursu, którzy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Serdecznie dziękujemy dzieciom za udział w konkursie i wykonanie pięknych prac oraz paniom nauczycielkom, jurorom i sponsorom za zaangażowanie w tę inicjatywę.

WYNIKI KONKURSU:

I miejsce – Tymoteusz Zabijak – Szkoła Podstawowa nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach

II miejsce – Maja Kaźmierczak –  Szkoła Podstawowa nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach

III miejsce – Natalia Trębicka  – Szkoła Podstawowa nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach

WYRÓŻNIENIE:

Carmen Jagiełło –  Katolicka Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach

Michalina Kałan – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Władysława Rawicza w Siedlcach

Organizatorki konkursu: