Grupa uczniów, którzy stoją przy krzyżu papieskim.

Święto szkoły 2022

Szkoła to nie tylko miejsce wspólnego spędzania czasu uczniów, ale także wspólne tradycje. Najważniejszą z nich jest Święto Szkoły.

W 102. rocznicę urodzin Wielkiego Polaka- Jana Pawła II uroczyście obchodziliśmy kolejne Święto naszej społeczności szkolnej. Był to dzień szczególny- radosny- stanowił wyraz naszej pamięci i zjednoczenia z niezwykłym Patronem Szkoły- Janem Pawłem II. Uroczysty charakter Dnia podkreślał odświętny ubiór, z elementami kolorów papieskich (kotylionów, ozdobnych wstęg), a także dekoracja, wystrój szkoły i sal lekcyjnych.

Dnia 18.05.2022 r. społeczność szkolna spotkała się przed tablicą pamiątkową Jana Pawła II na krótką część oficjalną. O godz. 9.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta w kościele św. Stanisława w Siedlcach z aktywnym udziałem uczniów. Program obchodów Święta był niezwykle bogaty i różnorodny- dostosowany do poziomu klas, ich zainteresowań oraz zdolności. Uczniowie klas I-III z wychowawcami mieli zajęcia artystyczne, np. Malujemy dla Ojca Świętego; gry terenowe związane z Patronem, zabawy integracyjne na boisku szkolnym (przekazywanie iskierek papieskich). Uczniowie klas IV-VIII po Mszy Świętej udali się na Błonia Papieskie, by uczestniczyć w rozgrywkach sportowych oraz zajęciach integracyjnych. Tam, po odśpiewaniu hymnu Szkoły, uczestniczyli w Festynie Papieskim, w którego programie odbyło się puszczanie baniek mydlanych (Bańka do niebios), Bieg Papieski – sztafety uczniów klas IV- VIII. Całość wydarzenia zwieńczył udział w tańcu integracyjnym belgijka.

Obchodom Święta Szkoły towarzyszyły także bardzo ciekawe oraz różnorodne działania edukacyjne na poziomach klas: lekcje w Sali Patrona, zajęcia wychowawcze w oparciu o montaż słowno- muzyczny i grę interaktywną Kahoot nasz Patron. Na szczególną uwagę zasługuje szeroka gama szkolnych konkursów, np. multimedialny, fotograficzny (Jan Paweł II – Człowiek wielu pasji), recytatorski, graficzny (Laurka dla Jana Pawła II), plastyczny na najciekawszą Pocztówkę do Nieba adresowaną do św. Jana Pawła II, poetycki, wystawa prac plastycznych uczniów i nauczycieli – Kwiaty dla Jana Pawła II.

Święto Szkoły było nie tylko świetną lekcją kształtowania właściwych postaw uczniów, ale podkreśleniem wartości ponadczasowych w wychowaniu dzieci i młodzieży, a także radosnym spotkaniem wzbogaconym wspólną zabawą.

Poniżej prezentujemy krótką relację z obchodów święta szkoły 2022.