front budynku szkoły

Serdecznie zachęcamy do oddania głosu na budowę sygnalizacji świetlnej na ulicy Prusa

(przejście dla pieszych na wysokości Szkoły Podstawowej nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach) w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2021. Głosować mogą osoby pełnoletnie pod poniższym adresem:

https://liblink.pl/gLjxP79mrU (projekt nr 8)

Opis projektu: Projekt zakłada wybudowanie sygnalizacji świetlnej przy przejściu dla pieszych ul. Prusa/Wiśniowa, a także doświetlenie tego miejsca.

Uzasadnienie: Realizacja projektu ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa Siedlczan, a w szczególności dzieci i młodzieży uczących się w Szkole Podstawowej nr 11, ich rodzin i bliskich, którzy korzystają regularnie z wymienionego przejścia przez jezdnię. Zwiększenie oświetlenia w tych punktach poprawi widoczność kierowców, co skutkować będzie ostrożniejszą jazdą pojazdów. Pamiętajmy, że sygnalizatory należy budować nie tylko tam, gdzie zdarzenia drogowe występują, ale także w miejscach, gdzie tych zdarzeń chce się uniknąć, a natężenie ruchu w tym miejscu jest niewątpliwie duże.

Lokalizacja: Siedlce, ul. Prusa/Wiśniowa – przejście dla pieszych

Zakres projektu: Z realizacji projektu skorzystają wszystkie grupy mieszkańców tj. dzieci, młodzież, dorośli, osoby w średnim wieku, jak również seniorzy mieszkający w okolicy i korzystający z tego przejścia dla pieszych.

W imieniu Społeczności Szkolnej

Małgorzata Szostek