Radosne kolędowanie w klasach I-III

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie ze szkolnego koła teatralnego dla klas I-III, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 22 grudnia i 3 stycznia, przypominając
w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy się jak w rodzinie. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele, a także rodzice.

Po występie głos zabrała pani wicedyrektor Marzena Pietrusiak, która złożyła serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne wszystkim uczestnikom jasełkowego spotkania.

Przedstawienie teatralne przygotowały panie Anna Prokurat i Dorota Łazuga – opiekunki szkolnego koła teatralnego klas młodszych.