Popołudnie Mikołajkowe klas 5a i 5d

Drugiego dnia grudnia w szkole – na stołówce odbyło się wspaniałe spotkanie mikołajkowe dwóch klas: 5A i 5D. Rozpoczęcie zaplanowano po popołudniu – po zajęciach uczniów, aż do wczesnego wieczora. Uczniowie dopisali swoją obecnością, stworzono tego dnia dziesięć czteroosobowych drużyn. Przygotowali świąteczne stroje oraz akcesoria (czapki Mikołaja, opaski z reniferami, okulary
z choinkami i wiele innych). Organizatorki zaplanowały konkursy, między innymi: na najdłuższy łańcuch, wykonanie rysunku Świętego Mikołaja, oprócz powyższych ozdabianie pierniczków, wspólne kolędowanie oraz poczęstunek. Każdy konkurs miał wyznaczony czas, jednakowy dla wszystkich grup.

Zgodnie z planem o umówionej godzinie wychowawczynie klas przywitały uczniów, po czym odbyło się losowanie numerków, aby przyporządkować uczestnika do danej grupy czteroosobowej. Pierwszy konkurs na najdłuższy łańcuch przebiegł bardzo pomyślnie, uczniowie wykazali się sprytem oraz kreatywnością w tworzeniu najdłuższego łańcucha. Każdy był długi i kolorowy, zdecydowanie nie zmieściłyby się w stołówce, zatem drużyny rozłożyły swoje łańcuchy na korytarzu przed stołówką. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców tych łańcuchów, które były naprawdę niekończące się. Panie wręczyły słodkie nagrody za pierwsze, drugie i trzecie miejsce.

Po powrocie do stołówki ponownie odbyło się losowanie numerków, by dzieci mogły w innych grupach czteroosobowych wspólnie zawalczyć w kolejnym konkursie – na rysunek Świętego Mikołaja. Technika była dowolna, pomysły uczniów były fenomenalne. Po wyznaczonym czasie, wszyscy mogli zagłosować na najlepszy rysunek, po czym organizatorki podsumowały konkurs i wytypowały 1, 2 i 3 miejsce. W tym konkursie także nie obyło się bez gratulacji i słodkich upominków.

Następnym punktem tego spotkania było dekorowanie pierniczków. Dzieci z zaangażowaniem i estetyką zajęły się tym zadaniem, po czym każdy mógł zapakować swoje ozdobione pierniczki i zabrać do domu zawiązane ozdobnymi wstążeczkami.

Kiedy zbliżał się już koniec tego niezwykłego i pełnego radości popołudnia, dzieci wspólnie zjadły pizzę. Po skończonym wspólnym posiłku odbyło się wspólne sprzątanie i pożegnanie z wręczeniem słodkości każdemu uczestnikowi.

Był to atrakcyjny piątkowy czas, pełen uśmiechu, wspólnego zaangażowania, zarazem zdrowej i pomysłowej rywalizacji podczas konkursów, wzajemnego wsparcia, ciepła, radości i muzycznego tła świątecznych melodii. Mamy nadzieję, że wspomnienia tego popołudnia zostaną w pamięci na długo. Życzymy wszystkim samego dobra na co dzień oraz niekończącej się radości z okazji przygotowywania się do Świąt Bożego Narodzenia.

Organizatorzy: Karolina Kudelska, Anna Celińska, Marta Kun

Skip to content