Piękny dyplom za wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”

10 listopada o godzinie 11:11 cała społeczność Naszej szkoły odśpiewała Hymn Narodowy, w ramach akcji z ramienia Ministra Edukacji i Nauki pt.  „Szkoła do hymnu”,  zachęcającej do wspólnego odśpiewania hymnu w dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości. Uczniowie pięknie zaprezentowali się podczas tak ważnego przedsięwzięcia, zebrali się o tej godzinie na głównym korytarzu, na pierwszym piętrze wraz z nauczycielami, w galowych strojach oraz przyczepionymi kotylionami. Jeden z uczniów uchwycił ten ważny moment, poprzez przygotowanie nagrania kamerą. Oprócz powyższych, nauczyciele tego dnia starali się podczas zajęć przybliżyć uczniom idee tak ważnego wydarzenia.

W imieniu Ministra Edukacji i Nauki – Przemysława Czarnka Nasza szkoła otrzymała piękny dyplom, jako podziękowanie za wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach projektu „Szkoła do hymnu”. Jest nam niezmiernie miło, że zostaliśmy docenieni.

W tym roku działanie odbyło się już po raz piąty. Do wspólnego śpiewania hymnu w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 20,5 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz prawie 360 placówek polonijnych z całego świata.

Jesteśmy dumni z Naszych uczniów, że tak pięknie zachowali się podczas przygotowanej akcji, ich postawa oraz pełne zaangażowanie są godne pochwały.