Dzieci z I klasy pasowane na czytelników

Pasowanie uczniów klas I na czytelników

W lutym w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie uczniów klas I na czytelników. Podczas uroczystości uczniowie z klasy I a, I b, oraz I c – otrzymały Wyprawkę Czytelniczą zawierającą antologię tekstów polskich autorów dziecięcych, poradnik dla rodziców i opiekunów oraz plakat z literami do wycinania. Wyprawka została podarowana przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

„Mała książka – wielki człowiek” to projekt mający na celu promocję czytania, które przynosi dzieciom wiele korzyści m.in. buduje więzi z rodzicem i opiekunem, a także wspiera ich rozwój fizyczny i psychiczny. Informacje na temat projektu znajdują się na stronie: http://wielki-czlowiek.pl/pierwsze-abecadlo-wyprawka-czytelnicza-dla-pierwszaka/

Informujemy także o konkursie plastycznym na najładniejsze literobrazki.

Przykłady literobrazków są na plakacie z Wyprawki. Mamy nadzieję, że będzie to wspólna wspaniała zabawa w wymyślanie i poszukiwanie literek ukrytych w naszym otoczeniu.
Prace prosimy składać do biblioteki szkolnej do końca marca.

Pozdrawiamy serdecznie.

Nauczyciele bibliotekarze.