Międzyszkolny Konkurs „Czy znasz swój język ojczysty?”

15 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Siedlcach odbył się  III Międzyszkolny Konkurs „Czy znasz swój język ojczysty?”, w którym wzięli udział uczniowie siedleckich szkół podstawowych.

Istotą i przesłaniem konkursu było wspieranie rozwoju umiejętności poprawności językowej w mowie i w piśmie, kształcenie umiejętności prawidłowego stosowania zasad poprawności językowej, rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego oraz propagowanie nawyków zdrowej rywalizacji.

W konkursie wzięło udział 31 uczniów, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych:  klasy III – IV, V- VI oraz VII- VIII. Z naszej szkoły do konkursu przystąpiły trzy uczennice: Julia Olszewska z kl. 4 b, Weronika Soszyńska z kl. 4 b oraz Kinga Osipowicz z kl. 6 c.

Komisja, po sprawdzeniu prac konkursowych, wyłoniła laureatów, wśród nich znalazły się uczennice naszej szkoły.

Klasy III- IV:

• III miejsce i tytuł Wicemistrza Poprawnej Polszczyzny – Julia Olszewska kl. 4 b, opiekun Mariola Świderska.

Klasy V- VI:

• I miejsce i tytuł Mistrza Poprawnej Polszczyzny- Kinga Osipowicz kl. 6 c, opiekun Anna Wierzbicka.

Klasy VII- VIII:

Nasi uczniowie nie wzięli udziału.

Nagrody zostaną wręczone 16 maja o godzinie 11.00 na uroczystości podsumowania Szkoły Promującej Zdrowie.

Gratulujemy uczniom i przygotowującym ich nauczycielom !!