Europejski Dzień Języków Obcych

Z okazji obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych w świetlicy odbyła się uroczystość, której celem było zachęcenie uczniów do nauki języków obcych. Dzieci dowiedziały się, jakimi językami posługują się ich rówieśnicy z innych krajów Europy oraz poznały ciekawostki dotyczące niektórych z nich. Wysłuchały piosenki, znanej z filmu animowanego pt. “Kraina Lodu”, w wersji wielojęzycznej, co przybliżyło im brzmienie innych języków. Uczyły się witać w różnych językach świata z piosenką „Hello to all the children of the world” oraz pochwaliły się swoją znajomością słówek i prostych zwrotów m.in.: angielskich, francuskich, rosyjskich i hiszpańskich. Uczniowie dowiedzieli się, skąd czerpać wiedzę na temat języków obcych i do czego można ją wykorzystać.

Dzieci uczestniczące w zajęciach z okazji europejskiego dnia języków obcych