„EKOPRACOWNIA”

Miasto Siedlce wraz ze Szkołą Podstawową nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach zostały tegorocznymi  laureatami konkursu pn.: „EKOPRACOWNIA” w ramach Programu Priorytetowego „Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej”.
Logo - EKOPRACOWNIA

27.09.2023 r. została podpisana umowa dotacji pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie a Miastem ­Siedlce na dofinansowanie realizacji zadania pn.”Dofinansowanie eko-pracowni ”Zielony Świat” (pracownia przyrodnicza) w Szkole Podstawowej nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach.

Uzyskana kwota dofinansowania, dzięki wsparciu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, wyniesie w formie dotacji 45,000,00 zł, co stanowić będzie 90% kosztów zadania, pozostała kwota to dofinansowanie Miasta Siedlce.

W ramach realizacji zadania powstanie pracownia przyrodnicza wyposażona w nowoczesne meble, monitor interaktywny, tablety oraz pomoce dydaktyczne, które umożliwią uczniom rozwijanie swoich kompetencji cyfrowych i pomogą zdobywać w autonomiczny sposób wiedzę, w szczególności na temat kształtowania świadomości ekologicznej i postawy odpowiedzialności za obecny i przyszły stan środowiska.