Społeczność SP 11 pomaga powodzianom !!!

W związku z dramatyczną sytuacją powodziową na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach postanowiła włączyć się do pomocy i zorganizować zbiórkę darów dla powodzian.

Aby ułatwić naszym uczniom, rodzicom oraz pracownikom możliwość wsparcia, zbieramy najpilniej potrzebne rzeczy bezpośrednio w szkole. Zebrane dary zostaną przekazane powodzianom.

Prosimy o przynoszenie rzeczy zapakowanych zbiorczo, np. zgrzewki wody mineralnej. Będzie to duże ułatwienie przy dystrybucji darów. Zebrane rzeczy zostaną przekazane osobom z terenów dotkniętych powodzią.

Najpilniej potrzebne są przede wszystkim:
– woda butelkowana,
– żywność długoterminowa (artykuły suche oraz konserwy),
– środki opatrunkowe (bandaże, plastry z opatrunkiem, sterylne opaski, kompresy, środki odkażające, wody utlenione),
– artykuły higieniczne (pampersy dla dzieci i dorosłych, podpaski, tampony, papier toaletowy, chusteczki),
– jedzenie dla dzieci (kaszki w proszku, mleko w proszku, soczki),
– karma dla zwierząt.

Zebrane rzeczy zostaną przekazane osobom z terenów dotkniętych powodzią. Nasza szkoła przekaże zebrane dary do Ośrodka Sportu AMRS przy ul. Bolesława Prusa 6. Zbiórka prowadzona jest do piątku do godziny 14.00.

Prosimy o zostawienie rzeczy na portierni szkolnej.

Opiekun Samorządu Szkolnego Agnieszka Balas oraz Szkolne Koło Wolontariatu – Justyna Seredzińska