Nie lękajcie się XXI dzień papieski 43 rocznica wyboru Jana Pawła II na papieża podobizna Jana Pawła II

„Nie lękajcie się”

– te słowa Jana Pawła II zostały nam zadane do przemyślenia w ramach XXI Dnia Papieskiego.  Od początku października razem z młodzieżą starszych klas naszej szkoły zastanawialiśmy się nad tym, czy nie straciły one na aktualności i co konkretnie mogą oznaczać dla młodego człowieka. Podsumowaniem tych rozważań jest prezentowane nagranie, w którym pojawiły się wypowiedzi naszych uczniów. Ujmuje ich głębia, dojrzałość i odwaga w dawaniu świadectwa o więzi,  jaka łączy ich z Bogiem. Myślę, że dla Papieża Polaka, który patrzy na nas z Domu Ojca, to najwspanialszy prezent z okazji przeżywanej właśnie 43 rocznicy Jego wyboru na papieża.

Dziękuję uczniom za ich zaangażowanie, p. Iwonie Moskwiak za konsultacje artystyczne i pomoc techniczną, a p. Elżbiecie Rymuzie i s. Bożenie Redzik za podsuwane pomysły na to, jak w tym roku uczcić Patrona szkoły.

K. Suchoń