Koncert finałowy X Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim i Niemieckim

20 grudnia w naszej szkole odbył się koncert finałowy X Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim i Niemieckim o zasięgu powiatowym pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce. W konkursie wzięli udział uczniowie z prawie wszystkich siedleckich szkół podstawowych, ze szkoły w Strzale, Stoku Lackim, Domanicach Kolonii, Wodyniach oraz Łysowie. Prezentacje konkursowe oceniało jury w składzie: p. Agnieszka Soćko – chórzystka Chóru Miasta Siedlce, p. Beata Soćko – wieloletnia nauczycielka j. angielskiego, p. Mariusz Dmowski – gitarzysta, reżyser dźwięku, aranżer i wodzirej oraz Philip Hoffman – nauczyciel ze szkoły Carl-Kellner-Schule w Braunfels. Dzięki sponsorom: Urzędowi Miasta Siedlce, Samorządowemu Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach, Szkole Języków Obcych Euroschool w Siedlcach, Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach oraz wydawnictwom: Pearson, Macmillan, PWN; Goethe Instytut, Ambasadzie Szwajcarii w Polsce, Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży, każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom, drobny upominek lub nagrodę.

Wyniki konkursu:

Kategoria klas 1-4, j. angielski

I miejsce – Klara Wojtuś i Hanna Piwowarczyk – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Władysława Rawicza w Siedlcach,

II miejsce – Adrianna Duczek – Szkoła Podstawowa nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach,

III miejsce ex aeqo – Joanna Witkowska – Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki; Marcel Bajek – Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach.

Wyróżnienia otrzymali następujący wokaliści: Anna Choińska – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Władysława Broniewskiego w Siedlcach, Urszula Sidorowicz – Szkoła Podstawowa nr 7 im. Czesława Kamińkiego w Siedlcach, Natalia Jedlińska – Szkoła Podstawowa w Strzale, Alicja Andrzejczuk – ZO im. Jana Pawła II w Stoku Lackim.

Kategoria klas 5-8, j. angielski

I miejsce ex aeqo – Zofia Markiewicz i Michalina Markiewicz – Szkoła Podstawowa nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Siedlcach oraz Pola Waszczuk – Szkoła Podstawowa nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Sieldcach,

II miejsce – Anna Wróbel – Szkoła Podstawowa nr 1 im. KEN w Siedlcach,

III miejsce – Natasza Sienica, Iga Daniluk – Szkoła Podstawowa nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach.

W tej kategorii wyróżnienia otrzymali: Maja Mikołajczuk – Szkoła Podstawowa w Łysowie, Natalia Olszak – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Władysława Rawicza w Siedlcach, Aleksandra Pawlak – Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka w Wodyniach.

Kategoria klas 5-8, j. niemiecki

I miejsce – Aleksandra Suracka, Maria Michalak – Szkoła Podstawowa nr 8 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Siedlcach,

II miejsce – Oliwia Tchórzewska – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Władysława Broniewskiego w Siedlcach,

III miejsce – Maria Mańko, Hanna Mąsior – Szkoła Podstawowa nr 11 im. Jana Pawła II.

Tu warto zaznaczyć, że utwór, który wykonały dziewczyny, skomponował ich kolega z klasy – Mateusz Salach. On też jest twórcą akompaniamentu. Natomiast tekst napisała germanistka, p. Ewa Kloge

Wyróżnienia otrzymali: Oliwia Golec, Maja Wysocka -Szkoła Podstawowa nr 7 im. Czesława Kamińkiego w Siedlcach, Malwina Woźnica – Szkoła Podstawowa nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Siedlcach, Marcel Bajek – SzkołaPodstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach.

Koncert finałowy poprowadziły uczennice klasy 7b: Alicja Drzewiecka i Nina Duczek.

Organizatorkami konkursu były: p. Agnieszka Balas, p. Ewa Kloge, p. Iwona Moskwiak oraz p. Mariola Sandurska. Nad nagłośnieniem w czasie koncertu czuwał p. Łukasz Litwiniuk, natomiast piękną dekorację przygotowała p. Anna Wyrębiak.