Chcemy być światłem

Udział szkoły w XI Siedleckim Orszaku Trzech Króli

6 stycznia reprezentacja uczniów, rodziców i nauczycieli z naszej szkoły wzięła udział w XI Siedleckim Orszaku Trzech Króli. O godzinie 11.45 mogliśmy uczestniczyć w uroczystej Mszy św. odprawionej przez biskupa Grzegorza Suchodolskiego. W swojej homilii  hierarcha podkreślił, że  dzisiaj to my jesteśmy zaproszeni, aby być znakiem i światłem dla świata, jak gwiazda betlejemska dla Mędrców. W niełatwych czasach wielkiego niepokoju, zagrożenia wojnami, zamętu ideologicznego, pomieszania pojęć, trzeba nam korzystać ze źródła prawdy, którym jest Boże Objawienie mówił ks. biskup.  Do bycia światłem zachęcał także nasz Patron św. Jan Paweł II, którego słowa możemy sobie przypominać każdego dnia, wchodząc do naszej szkoły: „Bądźcie solą, która daje chrześcijański smak życiu. Bądźcie światłem, które świeci w mrokach obojętności i egoizmu”

Po Eucharystii dołączyliśmy do niebieskiej grupy podążającej za królem Baltazarem. W czasie przemarszu mogliśmy wsłuchiwać się we fragmenty Pisma Świętego oraz uczestniczyć w ulicznych jasełkach. Ostatnia scena, w której razem ze wszystkimi uczestnikami marszu złożyliśmy pokłon Jezusowi, miała miejsce pod katedrą. Za organizację XI Orszaku Trzech Króli w naszym mieście odpowiedzialni byli przedstawiciele Fundacji Nasza Szkoła oraz Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach.  Udział w wydarzeniu na nowo zapalił w naszych sercach wdzięczność za dar wiary i zapał do dawania świadectwa w swoim otoczeniu. Jesteśmy za to wdzięczni. Szczególne podziękowania należą się Rodzicom, którzy przyprowadzili swoje dzieci i razem z nami reprezentowali społeczność naszej szkoły.

Katarzyna Suchoń