Akademia Siatkarskich Ośrodków Szkolnych

23.02.2015 r. w siedleckim ratuszu odbyła się uroczystość podpisania aktu inauguracyjnego Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Siedlcach.

Sportowy projekt ma na celu szkolenie uczniów w minisiatkówce i siatkówce, a ich efektem ma być zwiększenie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży poprzez uczestnictwo w zajęciach z siatkówki.

Głównym organizatorem Akademii jest PG1 w Siedlcach. Siatkarski projekt swoim zasięgiem obejmuje również cztery szkoły uczestniczące: SP 7, SP 11, SP 12 i SP w Skórcu.

Oficjalny Akt Inauguracyjny podpisali:

– Prezydent Miasta Siedlce – Wojciech Kudelski,

– Szef Projektu S.O.S – Waldemar Wspaniały

oraz dyrektorzy wyżej wymienionych szkół.

Ambasadorem Akademii S.O.S został Maciej Nowak.

Akademia ma być impulsem i zachętą do uprawiania drużynowego sportu, jakim jest coraz bardziej popularna siatkówka. Zadanie to realizować będziemy w oparciu o najnowszą wiedzę, teorię i praktykę zgodnie z projektem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Polskiego Związku Piłki Siatkowej.