Gra miejska „Siedleckimi śladami Jana Pawła II”

19 października 2023 r. w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej odbyła się gra miejska „Siedleckimi śladami Jana Pawła II”, której organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach. W grze wzięły udział następujące szkoły: Szkoła Podstawowa nr 4 im.  Adama Mickiewicza w Siedlcach, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Władysława Rawicza w Siedlcach, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Władysława Broniewskiego w Siedlcach, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Czesław Kamińskiego w Siedlcach, Szkoła Podstawowa nr 9 im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach, Szkoła Podstawowa nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach, Szkoła Podstawowa nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach.

Trzyosobowe drużyny pod opieką nauczycieli przeszły trasę od pomnika Jana Pawła II, który znajduje się w centrum miasta do miejsca, gdzie Jan Paweł II odprawił Mszę Świętą 10 czerwca 1999 r. Uczniowie zatrzymywali się też przy kurii siedleckiej i przy katedrze, w której modlił się nasz Rodak podczas wizyty w Siedlcach. W czasie gry uczniowie zdobywali punkty wykonując zadania dotyczące pielgrzymki Papieża do Polski w 1999 r. i wizyty w Siedlcach. Drużyny sprawnie poruszały się po wyznaczonej trasie, uczniowie wykazali się dużą wiedzą. Podsumowanie wyników odbyło się w Szkole Podstawowej nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach.

I miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Czesław Kamińskiego w składzie: Maria Mudant, Zofia Mudant, Łucja Podgajny, opiekun p. Małgorzata Serzycka,

II miejsce, drużyna ze  Szkoły Podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w składzie: Lena Lipka, Maja Skolimowska, Mikołaj Gmitrzak, opiekun p. Anna Zdanowska

III miejsce, drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Henryka Sienkiewicza: Kamila Bielecka, Maja Krasnodębska, Alicja Siłakowicz, opiekunowie – ks. Mariusz Baran, p. Dorota Obrepalska.

Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy, a nauczyciele podziękowania za przygotowanie uczniów i opiekę nad nimi w czasie gry.

W Muzeum Jana Pawła II, które znajduje się w Szkole Podstawowej nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach uczestnicy gry wzbogacili swoją wiedzę o Wielkim Polaku, z zainteresowaniem obejrzeli zgromadzone w nim zdjęcia i obrazy przedstawiające Papieża, Jego rzeczy osobiste oraz inne pamiątki.

Sponsorzy:

Echo Katolickie