Regulamin świetlicy

REGULAMIN FUNKCJONOWANIA ŚWIETLICY SZKOLNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 11 IM. JANA PAWŁA II W SIEDLCACH W OKRESIE PANDEMII COVID – 19

KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŚWIETLICY na rok szk. 2021/22

Kartę należy złożyć w sekretariacie szkoły do 15 czerwca 2021 r.

Oświadczenia

Wyprawka do świetlicy na rok szkolny 2021/2022

 

WITAMY W NASZEJ ŚWIETLICY

Świetlica w naszej szkole obejmuje opieką uczniów z klas I-III. Czynna jest w dni pracy dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczej  szkoły w godz. 7.30- 16.30, tel. 25 7943693. Głównym celem działalności świetlicy jest zapewnienie uczniom bezpieczeństwa i opieki przed lekcjami i po lekcjach w miłej i przyjaznej atmosferze. Podczas pobytu w świetlicy dzieci mają możliwość uczestniczenia w różnorodnych zajęciach, sprzyjających  rozwojowi ich aktywności poznawczej i twórczej, zjedzenia ciepłego posiłku, odrobienia prac domowych oraz zabawy w gronie rówieśników. Szczególną uwagę na zajęciach świetlicowych zwracamy na kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej. Dbamy o wdrożenie dzieci do przestrzegania przyjętych zasad zachowania się oraz reguł gier i zabaw, wyrabiania umiejętności nawiązywania kontaktów z kolegami,  wyrażania swoich potrzeb i uczuć, a także ćwiczenia umiejętności rozwiązywania sytuacji konfliktowych, panowania nad emocjami. Nasza świetlica zajmuje cztery pomieszczenia na trzecim piętrze. Sale są urządzone funkcjonalnie, wyposażone w sprzęt audiowizualny, gry planszowe, stolikowe, klocki, zabawki do zabaw tematycznych. Dzieci mają stale do dyspozycji dystrybutor wody mineralnej. Rodzice odbierają dzieci za pośrednictwem wideotelefonu.

Rok szkolny 2020/2021

Tak się uczymy, bawimy i spędzamy wspólnie czas...

Majowe Święta

16.04.2021 r. odbyły się w świetlicy zajęcia związane z kształtowaniem  postaw patriotycznych pod hasłem: ,,Jestem Polką i Polakiem”. Dzieci zapoznały się z historią powstania Konstytucji 3 Maja i utrwaliły symbole narodowe. Uczyły się rozumienia znaczenia patriotyzmu  w codziennym życiu.


Świetlica - II semestr

Świetlica - I semestr

Mikołajki w świetlicy

ROK SZKOLNY 2019/2020

18.11.2019 r. w ramach innowacji pedagogicznej „Świetlicowa Akademia Zdrowia”, we współpracy z Medyczną Szkołą Policealną im. prof. Z. Religi w Siedlcach odbyły się zajęcia pt. „Owocowy zawrót głowy”.
23.10.2019 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z przedstawicielami Policji pt.: „Bezpieczna droga do szkoły”.


23.10.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego odbył się Międzyszkolny Konkurs Scenki Dramowej, w którym brali udział uczniowie ze świetlicy szkolnej. Dzieci przedstawiły dramę o tematyce prozdrowotnej pt. „W zdrowiu siła”.


17.10.2019 r. uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w zajęciach prozdrowotnych pt. „Higiena jamy ustnej” prowadzonych w ramach innowacji pedagogicznej. Zostały one zorganizowane przez specjalistów z zakresu stomatologii Medycznej Szkoły Policealnej  im. prof. Zbigniewa Religi w Siedlcach.ROK SZKOLNY 2018/2019

7 czerwca 2019 dzieci ze świetlicy odwiedziły Miejską Publiczną Bibiotekę (Filia nr 5). Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV edycji ogólnopolskiej akcji masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam”. W ramach zajęć zostały zapoznane również z zasadami korzystania ze zbiorów bibliotecznych.                   

Edyta Sternik

Dorota Suchożebska

 


Dzisiaj był dla nas radosny dzień. Odwiedziliśmy Krainę Przygód w Starych Iganiach. Atrakcji było wiele: zjazd na linie, strzelanie z łuku, konkurs dojenia krowy, przejażdżka quadem i karuzela. Na koniec gospodarze przygotowali dla nas pyszny poczęstunek. Ten dzień zostanie długo w naszej pamięci.

Anna Pietrasik

Dorota Suchożebska

Edyta Sternik


21 maja w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia rozwijające kreatywność, w których brały udział kl. I i II. Tematem zajęć było szeroko rozumiane zdrowie: W zdrowym ciele, zdrowy duch. Dzieci miały możliwość wykonywania różnorodne  zadania proponowane przez wychowawców świetlicy, m.in.: uczyły się nazw owoców i warzyw w języku niemieckim, korzystały ze sprzętu multimedialnego oraz wykonywały pracę twórczą z wykorzystaniem różnorodnych materiałów (nie tylko plastycznych, ale również z takich, które dało się zjeść!). Dzieci bawiły się świetnie. Prace można oglądać na tablicy obok świetlicy szkolnej.
Zajęcia przeprowadziły: E. Kloge, E. Laszuk, K. Pieńkosz


„Bądź bezpieczny w sieci”- pod takim hasłem odbyły się w styczniu zajęcia z udziałem dzieci ze świetlicy szkolnej. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom zagrożeń, które czekają na nich  w sieci oraz  promowanie bezpiecznego korzystania z Internetu, uwrażliwienie na zagrożenia związane z korzystaniem z cyberprzestrzeni, poszerzenie wiedzy na temat konsekwencji nadmiernego i niekontrolowanego korzystania z Internetu, rozwijanie empatii, umiejętności obserwacji i wrażliwości na innych. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą różnego rodzaju sytuacji jakie mogą zaistnieć podczas korzystania z Internetu zawierającą zarówno zagrożenia jak i korzyści płynące z korzystania z sieci.


W grudniu  z okazji Świat Bożego Narodzenia w świetlicy odbyła się uroczysta  Wigilia. Uroczystość  rozpoczęła się rozmową na temat  tradycji związanych ze świętami, następnie dzieci dzieliły się opłatkiem i składały sobie życzenia. Wigilię zakończył słodki poczęstunek i wspólne śpiewanie kolęd.


„Zdrowo jemy -zdrowo żyjemy”. Pod takim hasłem w miesiącu październiku odbył się cykl zajęć promujących zdrowy styl życia, właściwe odżywianie i profilaktykę medyczną. W ramach tych zajęć odbyła się prezentacja multimedialna, spotkanie z pielęgniarką szkolną, pogadanki na temat zdrowia. Dzieci układały „Zdrowe jadłospisy”, uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych. Cykl zajęć zakończył się degustacją owoców i warzyw, oraz konkursem plastycznym pt.: „Zdrowie na talerzu”. 


21 października w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z pielęgniarką szkolną na temat higieny jamy ustnej. Dzieci obejrzały prezentację pt.:,, Jak myć zęby?”, następnie ćwiczyły mycie zębów na fantomie. Zajęcia zakończył film obrazujący prawidłowe dbanie o higienę jamy ustnej.


Wyniki konkursu kolęd i pastorałek w świetlicy „CICHA NOC”

I miejsce – Maria Naumiuk, kl. Ic, Zofia Nasiłowska, kl. Ic,

II miejsce – Iga Daniluk, kl.  IIb, Emilia Gołuch, kl. Ic,

III miejsce – Aleksandra Pawluk, kl. Ia, Nadia Wielogórska, kl. Ia, Tymoteusz Borkowski, kl. Ia, Oliwia Zbieć, kl. Ia

Wyróżnienia: Gabriela Kozaczuk, kl. Ib, Oskar Wierzejski, kl. Ib


WYNIKI REGIONALNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
„ŚWIĄTECZNY STROIK BOŻONARODZENIOWY”:

 

I MIEJSCE

Amelia Pluta, kl. IIB

Szkoła Podstawowa nr 5 w Siedlcach

Opiekun: Justyna  Adamowicz

Milena Kazulo, kl. IIIA

Szkoła Podstawowa nr 4 w Siedlcach

Opiekun: Katarzyna Kamińska

II MIEJSCE

Franciszek Borzęcki, kl. IA

Szkoła Podstawowa w Strzale -Chodów

Opiekun: Beata Brodzik

Maja Frankowska kl. IB

Szkoła Podstawowa nr 6 w Siedlcach

Opiekun: Marzena Pałuska, Irena Kurpiewska

III MIEJSCE

Igor Matczak vel Maciejewski,  kl. IA

Szkoła Podstawowa w Strzale -Chodów

Opiekun: Beata Brodzik

 

WYRÓŻNIENIA:

Arkadiusz Kondraciuk, kl. IIC

Szkoła Podstawowa nr 6 w Siedlcach

Opiekun: Agata Kondraciuk, Patrycja Sobkowicz, Barbara Borek

Bartosz Laskowski, kl. IA

Szkoła Podstawowa nr 3 w Siedlcach

Opiekun: Katarzyna Celmer

Konstancja Wojtkowska, kl. III D

Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach

Opiekun: Judyta Ługowska

Wiktor Komar, kl. IA

Szkoła Podstawowa nr 4 w Siedlcach

Opiekun: Iwona Piekarska


14.12.2018 gościliśmy Teatr Profilaktyczny „Magik” z Białegostoku. Aktorzy zaprezentowali nam przedstawienie pt.,,Świateczna gorączka”. Dzieci przeniosły się do krainy Świętego Mikołaja, w której trwały przygotowania do świąt. Dzięki przygodom bohaterów: choinki Marcelinki, Elfa Margolka i śnieżynki Aurelki, dzieci nauczyły się, że warto pomagać innym oraz być życzliwym na co dzień. ,,Świąteczna gorączka” to przedstawienie pełne humoru, magii i uśmiechu, które przybliżyło  atmosferę zbliżających się świąt.


Podziękowanie za udział w akcji charytatywnej
"W DARZE SERCA DZIECI DZIECIOM"


27.11.2018 w świetlicy szkolnej odbyły się Andrzejki. Podczas uroczystości dzieci poznały postać Św. Andrzeja i tradycje z nim związane

Wychowawca świetlicy 

Katarzyna Pieńkosz

 

 


30.11.2018 uczniowie dowiedzieli się na zajęciach języka niemieckiego (prowadzonych w ramach zajęć świetlicowych) o tradycji robienia kalendarzy adwentowych. Dzieci z entuzjazmem rozpoczęły pracę nad wspólnym kalendarzem. Postanowiliśmy umieścić w nim zadania i dobre uczynki na każdy dzień grudnia. Pracę kontynuowaliśmy na dużej sali, gdzie pomogły nam inne dzieci. Codziennie otwieramy jedno okienko i realizujemy ukryte w nim zadanie. Sprawia nam to wiele radości i umila czas adwentu. Zajęcia przygotowały Ewa Kloge i Katarzyna Pieńkosz.


STAWIAMY NA ZDROWIE!

W listopadzie w świetlicy po raz kolejny postawiliśmy na zdrowie. Było smacznie, zdrowo i  kolorowo.

Bohaterami I tygodnia były warzywa i owoce. Dzieci przypomniały sobie o ich wartościach odżywczych i konieczności ich spożywania w codziennej diecie. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki pt.: „Jarzynowa gimnastyka”, „Witaminki, witaminki”, „Sałatka jarzynowa”. Dzieci samodzielnie wykonały pyszną sałatkę z kolorowych i zdrowych owoców. To była prawdziwa uczta dla oczu i podniebienia. Taka porcja witamin dała siłę i energię na cały dzień.

Gościem kolejnego tygodnia było mleko i jego przetwory. Dzieci obejrzały film edukacyjny pt. „Skąd bierze się mleko?” oraz prezentację multimedialną pt. „Mleko – wartości odżywcze”. Najprzyjemniejszym momentem było rozpoznawanie nazw produktów mlecznych po ich smaku. Jogurty, serki, kefiry, maślanki znikały z kubków w mgnieniu oka a radości smakowania nie było końca.

Podsumowaniem miesiąca zdrowia było przedstawienie zaprezentowane przez aktorów Teatru Profilaktycznego „Magik” z Białegostoku.

 Wychowawcy świetlicy:

Edyta Sternik

Dorota Suchożebska

Anna Pietrasik


KOCHAMY PLUSZOWE MISIE!!!

23.11.2018r. dzieci ze świetlicy szkolnej obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każdy przyniósł ze sobą swojego ulubionego misia, który towarzyszył mu przez cały dzień. Na początku dzieci wysłuchały historii powstania święta. Przypomnieliśmy sobie również ulubionych bohaterów bajkowych takich jak: Miś Uszatek. Kubuś Puchatek, Colargol, Miś Paddington i inni. Uczniowie uczestniczyli również w zabawach tanecznych i z radością opowiadali o swoich ulubionych przytulankach. Na zakończenie zajęć uczestnicy otrzymali odznaki Przyjaciela Pluszowego Misia. Wydarzenie to dostarczyło dzieciom mnóstwo  radości i pozytywnych wrażeń  ze wspólnej zabawy.

Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie Dniem Pluszowego Misia i okazało się, że mimo wielu nowoczesnych zabawek, miś jest wciąż ulubioną maskotką dzieci.

Wychowawcy świetlicy:

Anna Pietraik

Dorota Suchożebska

Edyta Sternik


POMAGAMY CHORYM DZIECIOM

W dniach 29.10.2018r.-23.11.2018r. w naszej szkole zorganizowana została akcja charytatywna  „W darze serca Dzieci-Dzieciom” na rzecz Fundacji ONKOLANDIA. Zebrane dary trafią do Oddziału Onkologicznego w Instytucie „Pominik-Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie.

Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, rodziców i nauczycieli. Serdecznie dziękujemy wszystkim  darczyńcom,  którzy wsparli naszą zbiórkę i podarowali chorym dzieciom: zabawki, art. szkolne, materiały plastyczne, gry planszowe itp.

Dzięki Waszej ofiarności dzieci otrzymają mikołajkowe upominki, które sprawią im mnóstwo radości.

Dziękujemy za zaangażowanie i okazaną pomoc!!!

Wychowawcy świetlicy:

Anna Pietrasik

Edyta Sternik

Dorota Suchożebska  

Edyta Laszuk


Zdrowo jemy-zdrowo żyjemy”- pod takim hasłem w miesiącu październiku odbył się cykl zajęć promujących zdrowy styl życia, właściwe odżywianie i profilaktykę medyczną. W ramach zajęć odbyła się prezentacja multimedialna, spotkanie z pielęgniarką szkolną, pogadanki. Dzieci układały  „zdrowe” jadłospisy, uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych. Cykl zajęć zakończył się degustacją owoców i warzyw, oraz konkursem plastycznym pt.: „Zdrowie na talerzu”.


W październiku w naszej świetlicy odbyło się Pasowanie na świetliczaka. Udział wzięły dzieci z klas pierwszych uczęszczające do świetlicy.

Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem w formie zabawowej regulaminu świetlicy z wyjaśnianiem poszczególnych zasad. Przyszłe świetliczaki zostały poddane kilku próbom, aby następnie złożyć ślubowanie. Ostatnim punktem programu było uroczyste złożenie przysięgi świetliczaka oraz  wręczenie upominków.

ROK SZKOLNY 2017/2018