eTwinning

WITAMY NA STRONIE INFORMUJĄCEJ O DZIAŁANIACH PODJĘTYCH W RAMACH REALIZACJI EUROPEJSKIEGO PROGRAMU eTWINNING
W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 11 IM. JANA PAWŁA II
W SIEDLCACH

 

INNOWACJA PEDAGOGICZNA ZAKOŃCZONA SUKCESEM!!!

KRAJOWA ODZNAKA JAKOŚCI E-TWINNING ZA PROJEKT EAT RIGHT, BE BRIGHT!

 

Projekt zrealizowany przez uczniów SP nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach z klasy 8a oraz szkół partnerskich z Włoch, Grecji, Litwy i Turcji.

 

https://www.storyjumper.com/book/read/80984745

CONGRATULATIONS my hard-
working STUDENTS!!!

 Grupa pracowitych uczniów naszej szkoły otrzymała KRAJOWĄ ODZNAKĘ JAKOŚCI eTwinning za wspaniała pracę w projekcie: e-library.

Drodzy uczniowie gratuluję tego niezwykłego osiągnięcia i mam nadzieję, że przed nami jeszcze wiele ciekawych projektów…

Mariola Sandurska


eTwinning w roku szkolnym 2013/2014

Kolejna KRAJOWA ODZNAKA JAKOŚCI

w naszych rękach!!!

Nasza praca i  podejmowane działania w dziedzinie europejskiej współpracy szkół przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjno-komunukacyjnych zostały uznane za szczególnie oryginalne i nowatorskie w skali kraju.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji Program eTwinng w dniu 22 kwietnia 2014 r. przyznała nam Krajową Odznakę Jakości eTwinning - Quality Label za projekt ,,Project about Language’’.

Zapraszamy  na platformę  TwinSpace:

http://new-twinspace.etwinning.net/web/p98759


Aby wesprzeć program Szkoła Promująca Zdrowie, nawiązaliśmy współpracę międzynarodową  z Włochami i Turcją w ramach realizacji projektu eTwinning SPORTS AND  HEALTHY LIFESTYLE

http://new-twinspace.etwinning.net/web/p98279

NAM SIĘ UDAŁO !!!

Narodowe Biuro Kontaktowe Programu eTwinning przyznało szkolnemu koordynatorowi projektu, pani Marioli Sandurskiej, KRAJOWĄ ODZNAKĘ JAKOŚCI za projekt GRENN KIDS, realizowany w roku szkolnym 2012/2013. Oznacza to, że  praca podjęta w ramach partnerstwa reprezentuje wysoki poziom i uznawana jest za wyróżniającą w kraju.

Jeżeli którakolwiek ze szkół partnerskich również otrzyma krajową odznakę jakości, automatycznie projektowi  zostanie przyznana Europejska Odznaka Jakości. Trzymamy kciuki !!!

Wyróżnienie odbieram jako uznanie mojej pracy, dla uczniów to większa motywacja do nauki języka angielskiego i prowadzenia zaplanowanych działań, a dla szkoły  - publiczne potwierdzenie zaangażowania i dążenia do jakości oraz otwartość na współpracę europejską.

Mariola Sandurska 

szkolny koordynator projektów eTwinning

   


Miło mi poinformować, że również w roku szkolnym  2012/2013 nasza szkoła bierze udział w projektach  eTwinning, ale po raz pierwszy o tematyce ekologicznej.

GREEN KIDS - ZIELONE DZIECIAKI

Głównym celem tego projektu jest zmiana zachowania dzieci poprzez kształtowanie świadomości, że dbałość o środowisko naturalne to styl życia, który przekracza granice narodów i kultur i dotyczy nas wszystkich.
D
zieci będą doświadczać i dzielić się wraz ze swoimi opiekunami działaniami o charakterze ekologicznym (przyjaznym przyrodzie), takimi jak segregowanie śmieci w celu ponownego ich użycia, hodowaniem roślin, sprzątaniem terenów zielonych, oszczędzaniem wody i elektryczności, grami edukacyjnymi, rzeczami zrobionymi z materiałów naturalnych bądź z odzysku itd.


PROJEKTY eTwinning realizowane w Szkole Podstawowej nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach w roku szkolnym 2012/2013

Nasza szkoła przystąpiła do programu eTwinning już kilka lat temu poprzez zarejestrowanie się. Jednakże dopiero w roku szkolnym 2011/2012 rozpoczęliśmy pierwszy swój projekt. Nauczyciel-koordynator Pani Mariola Sandurska latem 2011 roku podjęła poszukiwania partnerskich szkół i - udało się!!! 16 sierpnia 2011 r. został zarejestrowany projekt, który nosi nazwę "You and Me" (Ty i Ja), a szkołą partnerską jest Istituto Comprensivo Statale di  Carpenedolo z Włoch. Projekt będzie trwał do maja 2012 r. Językiem, jakim posługują się uczniowie w czasie realizacji poszczególnych etapów projektu, jest język angielski. O celach i czekających nas zadaniach zostali powiadomieni wszyscy nauczyciele i uczniowie. Pierwsze koty za płoty. Mamy nadzieję, że przed nami praca nad wieloma interesującymi projektami.
            To jest nasza platforma, z której się logujemy do  TwinSpace: http://new-twinspace.etwinning.net
           
Więcej informacji o programie eTwinning można znaleźć na stronie: www.eTwinning.pl

Potwierdzenie uczestnictwa w projekcie You and Me

Mówią o eTwinning:

Pragnę, aby Projekty eTwinning wpisały się już na stałe w rytm życia naszej szkoły. To świetna zabawa, która kształtuje wiele umiejętności i postaw społecznych. Różnorodność projektów daje szansę rozwoju dzieciom i  poszerza ich horyzonty myślowe.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11
im. Jana Pawła II

Praca przy realizacji projektu eTwinning  daje mi wiele osobistej satysfakcji i zadowolenia tym bardziej, że zaangażowanie uczniów jest ogromne. Realizowanie projektów eTwinning to nie tylko zdobywanie umiejętności praktycznych z zakresu języka angielskiego czy obsługi komputera, ale przede wszystkim  wzrost motywacji do nauki języka obcego oraz  możliwość nawiązania przyjaźni z rówieśnikami z innych krajów.

Koordynator projektu Mariola Sandurska


Nasi włoscy przyjaciele wysłali do nas listy z opisem
swojego wyglądu zewnętrznego.

Zobaczcie jak ich narysowaliśmy :)

             


Jesteście ciekawi jakie sporty uprawiają nasi włoscy przyjaciele? Przekonajcie się sami :)

 


A to MY oczyma Włochów !!! Chyba się zgodzicie, że podobieństwo UDERZAJĄCE :)  

 


Każdy ma swoje ulubione zabawki: pluszowy miś, lalka, rolki, klocki lego, samochody, modele samolotów, deskorolka, komputer ...Jakimi zabawkami lubią bawić się nasi włoscy przyjaciele. Przeczytajcie sami ...


WIELKA JEST MAGIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ... NASZE KOLEŻANKI Z KLASY 5D WRAZ Z PANIĄ ALEKSANDRĄ WILCZYŃSKĄ RĘCZNIE WYKONAŁY PRZEPIĘKNE KARTY ŚWIĄTECZNE, KTÓRE DROGĄ ELEKTRONICZNĄ ZOSTAŁY WYSŁANE NASZYM KORESPONDENCYJNYM PRZYJACIOŁOM Z EUROPY :)

Dotarły do Nas kartki świąteczne ze szkoły partnerskiej z Włoch. Dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w projekt "You and me" i ich nauczycielowi Panu Giacomo.

kartka1 kartka2 kartka3 kartka4 kartka5 kartka6 kartka7 kartka8 kartka9 kartka10 kartka11 kartka12 kartka13 kartka14

Włochy są krajem katolickim, a święto Bożego Narodzenia jest jednym z największych świąt religijnych w roku w tym kraju. Tradycja nakazuje żeby spędzać je w gronie rodziny, jednocząc się, szczególnie przy stole podczas wesołego ucztowania.

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji przygotowanej specjalnie dla nas przez uczniów ze szkoły w Carpenedolo.


Pragniemy aby nasi "przyjaciele" z Europy nie tylko dowiedzieli się jak najwięcej o nas samych ale również o naszym mieście rodzinnym - Siedlcach. Dlatego też przygotowaliśmy dla nich prezentację. Mamy nadzieję, że im się spodoba !!! :)


W styczniu dowiedzieliśmy się jakie zwierzęta lubią i mają nasi koledzy i koleżanki ze szkoły w Carpenedolo (Włochy). Czy potraficie dopasować opis do zdjęcia? Nam "prawie" się udało!

<zobacz foto>


W miesiącu lutym wymieniliśmy się informacjami o ulubionym jedzeniu. Włoska klasa przeczytała nasze opisy i przygotowała prezentację o tym co najchętniej jemy i pijemy a czego nie lubimy.

FAVOURITE FOOD PRESENTATION

Pan Giacomo Monteverdi wykonał również zestawienie naszych wspólnych odpowiedzi dotyczących ulubionego jedzenia. Spójrzcie na wykresy.

FOOD


W marcu zaprosiliśmy uczniów z Włoch do naszych domów i my również odwiedziliśmy naszych włoskich przyjaciół w ich domach ...  Niestety tylko oczyma wyobraźni :(


A to są obrazki przygotowane specjalnie dla nas.

<zobacz foto>


Chyba wszyscy o tym wiecie,

co najdroższe jest na świecie,

że nie złoto i diamenty,

lecz przyjaciel uśmiechnięty.

 W miesiącu kwietniu opisywaliśmy naszych PRZYJACIÓŁ. Oto jak koledzy i koleżanki z Capenedolo opisują swoich przyjaciół.