Koła

Koło kronikarskie

Cele koła:

• tworzenie kroniki szkolnej

• poruszanie problematyki związanej z szeroko rozumianymi środkami masowego przekazu

• kształtowanie umiejętności pracy zespołowej

• doskonalenie umiejętności poprawnego posługiwania się językiem pod względem ortograficznym, stylistycznym i gramatycznym

Koło młodego internauty

Znalezione obrazy dla zapytania dbi 2017

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Tegoroczne obchody DBI w naszej szkole objęły szeroko zakrojone działania edukacyjne w zakresie bezpieczeństwa dzieci w internecie oraz sposobów przeciwdziałania jego negatywnym skutkom. Uczniowie tworzyli plakaty i prezentacje multimedialne dotyczące tegorocznego hasła: „Razem zmieniamy internet na lepsze”. Uczniów klas I-VI odwiedziły Sieciaki, które przekazały najważniejsze wskazówki na temat bezpiecznego korzystania z internetu, a następnie przeprowadziły mini quiz na omawiany temat. Podczas długich przerw w pracowniach komputerowych można było wejść na stronę sieciaki.pl i zdobyć ciekawe informacje lub odwiedzić np. „Laboratorium wirusów”.

Ten pełen wrażeń dzień przygotowali uczniowie klas: 4c i 5e pod opieką nauczycielek informatyki: p. Marioli Bolesty i p. Karoliny Kudelskiej.

miniLOGIA - konkurs informatyczny

Znalezione obrazy dla zapytania minilogia 15 oeiizk

19 stycznia nasza szkoła była gospodarzem II etapu przedmiotowego Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół podstawowych miniLOGIA 15, organizowanego przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Każdy etap polegał  na samodzielnym rozwiązaniu w wyznaczonym czasie zadań graficznych w języku Logo lub Python. Wymagał wykazania się umiejętnościami matematycznymi, logicznego myślenia i znajomością języka programowania. W konkursie wzięło  udział także dwóch uczniów naszej szkoły: Krzysztof Wyrzykowski z klasy 6b i Wojciech Kanicki z klasy 6c.

Serdecznie im gratulujemy awansu i uczestnictwa w II etapie, bo zadania konkursowe nie były łatwe, i życzymy dalszych sukcesów!

Po zakończonym konkursie uczestnicy wraz z opiekunami zwiedzili mieszczące się w budynku szkoły muzeum Jana Pawła II.

"Świąteczne selfie"

Pod koniec grudnia został ogłoszony konkurs na „ŚWIĄTECZNE SELFIE”. Uczniowie mogli przesyłać prace do 10 stycznia na wskazany adres mail. Komisja oceniła, że najciekawsze zdjęcie wykonali: Paulina Noszczak, kl. Ve, Natalia Akonom, Gabriela Gumienniczuk, kl. IVc, Alicja Kaczyńska, kl. IVc, Karol Radzikowski, kl. IVc.

Gratulujemy!!!

ŚWIĄTECZNA KARTKA BOŻONARODZENIOWA

Konkurs adresowany był do uczniów klas 4-6. Prace należało wykonać techniką komputerową.

Nagrodzone osoby:

I miejsce - Kinga Matejczuk, kl. IVe, Alan Woźniak, kl. IVf, Paulina Noszczak, kl. Ve

II miejsce - Nikola Kurek, kl. IVa, Maja Ciepko, kl. IVe

III miejsce - Natalia Akonom, kl. IVa

Rok szkolny 2014/2015

Kartka wielkanocna - technika komputerowa
konkurs dla uczniów klas czwartych

Międzyszkolna Liga Przedmiotowa
informatyka - etap szkolny