Uwaga!

Konkurs matematyczny dla uczniów klas czwartych!

„Rozkosze łamania głowy”

Konkurs matematyczny dla uczniów klas piątych!

„Matematyk na 5 z plusem”

OTRZĘSINY 2014/2015

13 stycznia 2015 roku uczniowie czwartych klas wzięli udział w „otrzęsinach”, podczas których zostali poddani rozmaitym próbom odwagi, sprawności i wiedzy.

Po pomyślnym pokonaniu wszystkich prób złożyli uroczystą przysięgę, a każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom.

Wszyscy czwartoklasiści udowodnili, że zasługują na zaszczytne miano ucznia czwartej klasy w Szkole Podstawowej nr 11 w Siedlcach.

III miejsce w Polsce w Konkursie Historycznym

Bernard Mitura, uczeń klasy VI a, zajął trzecie miejsce w Polsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Polskie Symbole Narodowe".

Gratulujemy osiągniętego wyniku.

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?

Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?

Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.

Dlatego, żeby podawać sobie ręce.

Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.

Dlatego, żeby sobie przebaczać.

Jan Twardowski Dlaczego jest święto…

Życzymy, by radosne świętowanie Bożego Narodzenia uświadamiało nam, że każdy z nas może mieć na tyle dużą dłoń, by uczynić z niej Betlejem i na tyle ciepłe serce, by przyjąć nowo narodzoną Miłość. Zbliżający się  rok 2015  niech będzie czasem nowej nadziei.

Małgorzata Szostek

Przewodniczący Rady Rodziców

Arkadiusz Kadej

MIKOŁAJKI

5 grudnia 2014 roku naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość został gorąco zaproszony przez dzieci z klas 0 do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok. Obiecały, że czekając na niego, będą bardzo grzeczne!

JESTEŚMY W SIECI SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE

Dnia 5 listopada 2014 r. nasza szkoła decyzją Zespołu Wspierającego Szkoły Promujące Zdrowie została włączona do Mazowieckiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie oraz wpisana na listę szkół należących do sieci.

I miejsce w etapie regionalnym konkursu historycznego

10 grudnia 2014 r. odbył się etap rejonowy XX Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy". Uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół z Siedlec i powiatu nadzorowanych przez Delegaturę Kuratorium Oświaty w Siedlcach. Bardzo duży sukces w konkursie odnieśli uczniowie naszej szkoły. Bernard Mitura zajął pierwsze miejsce, Arkadiusz Ułanowski - drugie, a Artur Dybowski -trzecie. Wszyscy chłopcy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego konkursu, który odbędzie się w kwietniu 2015 r. w Warszawie.

Gratulujemy!

DZIEŃ CZERWONEJ CZAPECZKI

Lekkoatletyka dla każdego

5 grudnia w nowej hali sportowej przy ul. Popiełuszki odbyły się zawody międzyszkolne dla klas I-III "Lekkoatletyka dla każdego". Reprezentanci wszystkich siedleckich podstawówek zmierzyli się w czterech konkurencjach: rzut oszczepem, skok na krzyżaku, drabinka koordynacyjna - bieg i bieg przez płotki. Zawodnicy z "Jedenastki" osiągnęli ogromny sukces. Zarówno reprezentanci klas pierwszych, drugich, jak i trzecich zajęli pierwsze miejsca. W nagrodę otrzymali od organizatorów upominki, dyplomy, medale i puchary. Wszystkim gratulujemy! Do sportowych zmagań młodych zawodników przygotowali pp.: Ewa Bazylczuk, Mariola Mitrzak, Marzena Kolasiuk i Janusz Maciejewski.

ZAKRĘCENI W AKCJI

Kolejny rok pod czujnym okiem p. Hanny Okrzos trwa w naszej szkole„Zakręcona akcja”. Niektórzy z nas podeszli do niej z wielkim zaangażowaniem. Gratulujemy Klaudii Celińskiej z kl. 5 e imponujących efektów działania i czekamy na kolejnych rekordzistów.

Nasze szkolne Śnieżynki

Święty Mikołaj w grudniu ma dużo pracy. Nasze szkolne Śnieżynki postanowiły mu pomóc. Każdy, kto chciał z okazji mikołajek wręczyć upominek bliskiej osobie, ale się wstydził, albo chciał, aby zrobił to ktoś za niego, mógł przynieść zapakowany i podpisany prezent, a Śnieżynki wręczyły go wskazanej osobie.

Było dużo radości i zadowolenia z otrzymanych podarunków.

Agnieszka Dąbrowska