Pamięć o Powstaniu Styczniowym

W tym roku mija 150. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego, które było znaczącym wydarzeniem w dążeniach Polaków do odzyskania utraconej niepodległości. W uznaniu dla odwagi i poświęcenia uczestników powstania z 1863 roku uczniowie klasy V c przedstawili społeczności szkolnej montaż słowno – muzyczny. Recytowane wiersze i fragmenty „Gloria Victis” E. Orzeszkowej, przeplatane pieśniami patriotycznymi, przybliżyły uczniom ten najdłużej trwający i najbardziej masowy ruch niepodległościowy Polaków w XIX wieku. Uzupełnieniem patriotycznej uroczystości była prezentacja multimedialna „Cześć i chwała bohaterom”.

MB

<zobacz foto>

Czwarte miejsce w Polsce w konkursie historycznym

Kaja Czupryńska, uczennica klasy Vc, zdobyła czwarte miejsce w Ogólnopolskim  Konkursie  Historycznym „Polskie Symbole Narodowe” w kategorii praca fotograficzna. Celem konkursu była popularyzacja i poszerzenie wiedzy na temat historii polskich symboli narodowych.
Serdecznie gratulujemy Kai osiągniętego wyniku.

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO „KLIO 2012”

POLSKIE SYMBOLE NARODOWE

dr Marek Biarda

CHOINKA SZKOLNA

Kartka bożonarodzeniowa

Julia Locińska, uczennica klasy IIc, uczęszczająca na zajęcia koła plastycznego pod opieką p. Anny Jagiełło, zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym – „Kartka bożonarodzeniowa w kategorii szkoły podstawowej: klasy I-III”. Na konkurs wpłynęło 235 prac z 23 szkół i innych placówek oświatowo-wychowawczych.

Anna Jagiełło

Szopka bożonarodzeniowa

W naszej szkole przed świętami Bożego Narodzenia został zorganizowany konkurs techniczny na szopkę bożonarodzeniową. Wszystkie prace zostały nagrodzone. Można było je podziwiać przez cały tydzień.

SU kl. I-III

13 XII odbył się szkolny konkurs instrumentalistów „Wirtuozi na scenę’’. W zmaganiach wzięło udział sześcioro uczniów, którzy wykazali się niezwykłymi umiejętnościami i wrażliwością muzyczną. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, ale w końcu wydało werdykt:

I miejsce zajęli Piotr Mazurek z kl. Va i Jakub Uziębło z klasy Vc (fortepian)

II miejsce Ada Kamińska z klasy Vb ( skrzypce)

Izabela Wojtuś z klasy Vb i Martyna Izdebska z klasy IVc  (fortepian). Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Leszczyńska z klasy IVc (keyboard)

Gratulujemy!

NIE dla czadu!

Klasa 5b przygotowała apel na temat bezpieczeństwa pożarowego. W spotkaniu wziął udział zaproszony strażak , który uczył nas, jak należy zachować się w niebezpiecznej sytuacji i zaprezentował, jak robią to strażacy. Wspólnie obejrzeliśmy film pt. „ Nie – dla czadu ’’ o śmiertelnym zagrożeniu, który wywołuje ulatniający się w mieszkaniach tlenek węgla i jak temu zapobiegać.

<zobacz foto>

Mija rok 2012, który ogłoszono rokiem Janusza Korczaka.

30 listopada odbył się apel poświecony temu wyjątkowemu człowiekowi, pisarzowi i bohaterowi.

Uczniowie z klas 4a i 5c przygotowali spektakl, składający się z wierszy, piosenek i fragmentów przedstawienia „Król Maciuś I”.

Widownia w skupieniu słuchała tekstów prezentowanych przez młodych aktorów i gromkimi brawami podziękowała im za wrażenia.

Apel przygotowała p. Mariola Świderska, którą muzycznie wspierały p. Iwona Moskwiak i p. Agata Hryciuk .O oprawę plastyczną zadbała p. Anna Wyrębiak.