«poprzednia  następna»

Ogólnopolski Konkurs Historyczny
„Polskie Symbole Narodowe”

 Uczniowie naszej szkoły kolejny raz odnieśli sukces w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym organizowanym przez Centrum Edukacji Historycznej „Klio”. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach. Pierwsza z nich to test wiedzy na temat historii polskich symboli narodowych, druga - to praca plastyczna ilustrująca hasło „A to Polska właśnie”, trzecia kategoria to praca fotograficzna również ilustrująca hasło „A to Polska właśnie”. W konkursie w całym kraju wzięło udział 8753 uczniów z 457 szkół. Z naszej szkoły do eliminacji przystąpiło 24 uczniów. Najlepszy wynik osiągnęła Kaja Czupryńska z klasy V c, która w kategorii praca fotograficzna zdobyła czwarte miejsce w kraju. W ścisłej czołówce krajowej w kategorii test wiedzy znaleźli się:

Aleksandra Wysokińska z klasy VI b – 6. miejsce w kraju,
Bernard Mitura z klasy IV a – 9. miejsce w kraju,
Natalia Górska z klasy V c – 10. miejsce w kraju,
Anna Gochnio z klasy IV a – 10. miejsce w kraju,
Mateusz Gajewski z klasy V c – 12. miejsce w kraju,
Lena Miler z klasy IV a – 12. miejsce w kraju.

Pierwsze miejsce w szkole w kategorii konkursu praca plastyczna i praca fotograficzna zajął Jacek Wieliczko z klasy V c.

Organizator konkursu Marek Biarda

<zobacz foto>

Ferie czas zacząć!

W tym roku szkolnym przerwą w lekcjach cieszymy się od 28 stycznia do 10 lutego. Łyżwy i narty czas więc pakować! Będzie okazja do wypoczynku, beztroskich zabaw na śniegu, jazdy na sankach, łyżwach i nartach. Byleby tylko zima dopisała i żeby było bezpiecznie...

Pamiętajcie, że to od Was zależy, czy ferie spędzicie bezpiecznie i przyjemnie.

Przede wszystkim przed wyjściem z domu ubierzcie się ciepło! Rzucanie śnieżkami, lepienie bałwana, jazda na nartach, sankach i łyżwach sprawiają dużo radości, ale każda zabawa na śniegu powinna być bezpieczna! W razie potrzeby dzwońcie:

POLICJA – TEL. 997 LUB 112

STRAŻ POŻARNA – TEL. 998

POGOTOWIE RATUNKOWE – TEL. 999

Życzymy Wam wspaniałych, a przede wszystkim bezpiecznych zabaw na śniegu.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

W roku 2013 DBI  obchodzić będziemy 5 lutego. Tematem przewodnim międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu są prawa i obowiązki cyfrowego obywatela. Wszystkie działania będą realizowane pod hasłem "Serfuję. Respektuję". Podczas tegorocznych obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy - ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. Podczas serfowania w Sieci powinien pamiętać o szanowaniu innych jej użytkowników i respektowaniu ich praw.

Wskazówki:

INFORMACJE - nie udzielaj

NIEZNAJOMI - nie ufaj

TY - odpowiadaj za siebie

ETYKIETA - przestrzegaj

RODZICE - ufaj

NIEUCZCIWOŚĆ - wystrzegaj się

EDUKACJA - ucz się i ucz rodziców

TABELA - używaj

 

Dla Rodziców

punktor

Przykładowe wzory umów: Umowa1, Umowa2

punktor

10 porad dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci.

punktor

Ważne strony.

punktor

Projekt edukacyjny dla rodziców i opiekunów ZOSTAŃ ZNAJOMYM SWOJEGO DZIECKA

Podobają się nam te lekcje!

Klasa 6f nawiązała współpracę z Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Studenci III roku pedagogiki w ramach zajęć spotykają się z uczniami na godzinach wychowawczych. Wspólnie dyskutują na tematy ważne dla każdego nastolatka i szukają odpowiedzi na pytania: Jacy jesteśmy wobec siebie? Jak pomóc sobie i innym w kłopotach? Czy jesteśmy tolerancyjni i asertywni? Jak zapobiegać nieporozumieniom?

Zajęcia prowadzone są metodami aktywnymi, które angażują do pracy wszystkich: i uczniów, i studentów.

- Podobają się nam te lekcje – ocenili uczniowie klasy 6f.

 

Wielki sukces naszych artystów

25 stycznia 2013 r. (piątek) o godz. 18.00 w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbył się koncert laureatów V FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK „KOLĘDOWE SERCE MAZOWSZA”. Wśród występujących nie zabrakło przedstawicieli „Jedenastki”, zdobywców I miejsca w kat. klas IV-VI: Marysi Adamczyk (śpiew), Weroniki Gochnio (skrzypce, śpiew), Piotra Mokrzyckiego (śpiew) i Jakuba Uziębło (fortepian).

Honorowy patronat nad festiwalem objęli: Pan Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego, J. E. Ks. Biskup Zbigniew Kiernikowski - Ordynariusz Siedlecki, Pan Wojciech Kudelski - Prezydent Miasta Siedlce, Pan Zygmunt Wielogórski - Starosta Siedlecki, Pan Mirosław Bieniek - Wójt Gminy Siedlce oraz Starostowie, Prezydenci, Burmistrzowie, Wójtowie miejscowości, w których odbywały się przesłuchania konkursowe. W festiwalu wzięło udział 213 podmiotów wykonawczych reprezentujących 51 miejscowości województwa mazowieckiego (ponad 2300 uczestników). Uczestników oceniało jury w składzie: prof. Krzysztof Kusiel-Moroz - przewodniczący (Warszawa), ks. prof. Michał Roman Szulik (Siedlce), dr Ewa Rzetecka-Niewiadomska (Łódź), Izabella Jaszczułt-Kraszewska (Pułtusk), Barbara Żarnowiecka (Legionowo).

Festiwal znany już jest z wysokiego poziomu i dużej liczby wykonawców, dlatego tym bardziej cieszy nas sukces uczniów naszej szkoły, których przygotowała do konkursu p. Iwona Moskwiak.