Dzień Praw Dziecka

20 listopada przypada 53. rocznica uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych Deklaracji Praw Dziecka oraz 23. rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. W tym dniu w wielu krajach obchodzony jest także Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

Przychylając się do inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka, Marka Michalaka, promującej 20 listopada jako Dzień Praw Dziecka, w naszej szkole zorganizowaliśmy zajęcia dotyczące praw dziecka, a na gazetce ściennej umieściliśmy treści, które przypomniały wszystkim, że każde dziecko to Człowiek, posiada swoje prawa.

Samorząd Uczniowski klas I-III zorganizował konkurs plastyczny "Mam prawo do..." Oto nagrodzone prace <zobacz foto>.

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły brali udział we Franciszkańskiej Olimpiadzie Wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbie – część plastyczna – „Św. Maksymilian w Rzymie”.

16 listopada 2012 r. wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy z rąk Ojca franciszkanina Roberta Stachowiaka. Wśród nagrodzonych znalazł się uczeń kl. Ie Błażej Wyrębiak, który zajął I miejsce. Gratulujemy wszystkim udziału w Olimpiadzie.

p. Elżbieta Rymuza

,,Maszerują strzelcy, maszerują…’’

Jak co roku, z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. W trakcie inscenizacji, przygotowanej przez uczniów klasy 5d, mieliśmy okazję przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia 1918 roku. Wędrując po kartach historii, śledziliśmy losy Józefa Piłsudskiego i legionistów. Recytacjom towarzyszyły pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru szkolnego. Równie podniosły charakter miała uroczystość dla uczniów klas 0 – 3, którzy z ogromną uwagą wsłuchiwali się w każde wypowiedziane na scenie słowo.

Dzięki inscenizacjom łatwiej nam było zrozumieć wydarzenia sprzed 94 lat. Święto Odzyskania Niepodległości jest niezwykle ważne dla każdego Polaka, a szczególnie dla młodego pokolenia.

Julia Marciniuk, Dominika Składanowska,

Natalia Kubrak, Ola Wysokińska

Kl. Vd

klasy 0 - III <zobacz foto>

klasy IV - VI <zobacz foto>

W dniu 22 listopada 2012 r. /czwartek/ na 4 godzinie lekcyjnej,
na sali gimnastycznej odbędą się

otrzęsiny klas czwartych

Prosimy o przygotowanie:

- hasła promującego klasę wraz z transparentem,

- 1 ucznia – malarza

- 5 uczniów – sportowców

- 3 uczniów – do zabawy w kalambury

- 3 uczniów – piosenkarzy do zaśpiewania utworu polskiej gwiazdy

- 3 uczniów do konkursu wiedzy

Samorząd Uczniowski

12 listopada 2012 r. w Muzeum Regionalnym w Siedlcach został podsumowany konkurs plastyczny pt. „Cudowne miejsce w mojej ojczyźnie”.

Spośród uczniów naszej szkoły, którzy wzięli w nim udział, nagrodę otrzymała Sandra Koziestańska z kl. Vb, a wyróżnienie  Adrianna Kamińska z kl. Vb.

Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia wystawy nagrodzonych prac w Muzeum Regionalnym  w Siedlcach.

<zobacz foto>

Konkursy przedmiotowe już za nami!

Co roku najlepsi uczniowie z klas 5. i 6. biorą udział w konkursach przedmiotowych, organizowanych pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Jak zwykle, pytania były bardzo trudne, często wymagały znajomości zagadnień, których nie omawia się w szkole. Oto wyniki etapu szkolnego:

Konkurs Polonistyczny

I miejsce - Natalia Górska, kl. 5c

II miejsce - Aleksandra Wysokińska, kl. 6b

III miejsce - Mateusz Gajewski, kl. 5c, Julia Wnuk, kl. 6b

Konkurs Przyrodniczy

I miejsce – Aleksandra Wysokińska, kl. 6b

II miejsce – Piotr Mokrzecki, kl. 6d

III miejsce - Julia Wnuk, kl. 6b, Maciej Silny, kl. 6d

Do etapu rejonowego zakwalifikowała się Aleksandra Wysokińska.

Konkurs Matematyczny

I miejsce – Mateusz Gołębiowski, kl. 6d

II miejsce – Wiktoria Zdunek, kl. 6d

III miejsce – Wiktoria Górecka, kl. 6e

Za Olę trzymamy kciuki, Natalii i Mateuszowi życzymy sukcesów w przyszłym roku. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

I miejsce w konkursie historycznym
Miejsca Pamięci Narodowej w Siedlcach

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli zorganizowało dla uczniów szkół podstawowych konkurs historyczny Miejsca Pamięci Narodowej w Siedlcach. Etap miejski konkursu odbył się 6 listopada w I Liceum Ogólnokształcącym im B. Prusa. Bardzo dobrze w tym finale zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły: pierwsze miejsce wywalczyła Aleksandra Wysokińska z klasy VI b, drugie zajął Bernard Mitura z klasy IV a, na trzecim uplasował się Artur Dybowski z klasy IV d. Kolejny reprezentant Jedenastki, Maciej Szcześniak z klasy V e, zajął czwarte miejsce. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom osiągniętego wyniku. W trakcie akademii szkolnej z okazji Święta Niepodległości uczniowi ci otrzymali dyplomy i cenne nagrody książkowe.

MB

Gala Złotych Róż

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole upłynął w odświętnej atmosferze.

Podczas uroczystej akademii dla klas IV-VI odbyła się Gala Złotych Róż. Do dziesięciu różnych kategorii byli nominowani wszyscy nauczyciele. Uczniowie typowali pedagoga, który – ich zdaniem-zasługuje na wyróżnienie Złotą Różą.

Uroczystość wręczania nagród uświetnił zespół Impuls oraz szkolny chór.

Nie obyło się, oczywiście, bez słodkich i serdecznych życzeń dla nauczycieli od rodziców i uczniów.

Równie uroczysty charakter miała akademia dla klas 0-III przygotowana przez uczniów kl. II b pod kierunkiem p. Teodory Woźniak. W części artystycznej młodzi artyści recytowali wiersze, śpiewali piosenki i przedstawili teatralną scenkę o uczeniu się. Były życzenia, podziękowania, przyrzeczenia i barwne bukieciki.

klasy 0 - III <zobacz foto>

klasy IV - VI <zobacz foto>