Lubię pracować w grupie

Podczas omawiania powieści Astrid Lindgren  „Bracia Lwie Serce” uczniowie klasy 5d pod kierunkiem p. H. Maliszewska wykonywali mapę Nangilimy. Pracowali w grupach z ogromnym zaangażowaniem. Po lekcji powiedzieli:

Najbardziej podobało mi się to, że każdy z nas miał jakiś ciekawy pomysł, że pomagał drugiemu i robił wszystko bardzo dokładnie, najlepiej jak umiał.

*

Lekcja podobała mi się bardzo, ponieważ wszyscy współpracowali, można było w grupie porozmawiać, zintegrować się i lepiej poznać.

*

Było bardzo miło. Myślę, że dzięki temu lepiej się poznaliśmy i w przyszłości będziemy razem pracować.

*

Mogłem współpracować z innymi, z którymi wcześniej nie pracowałem.

*

Bardzo fajnie było pracować w grupie. Mój zespół był bardzo zorganizowany, pomagaliśmy sobie nawzajem.

*

Każdy z nas mógł powiedzieć, jak sobie wyobraża Nangilimę czy Karmaniakę. Pracowałem z ciekawymi osobami i sprawiało mi to przyjemność. Rysowałem – moja ulubiona czynność!!! Grupę miałem super!

*

Mogłam trochę bliżej poznać niektóre osoby z mojej klasy.

*

Wszyscy mieli wyznaczone zadania i starali się wykonać je jak najlepiej. Choć początkowo wydawało mi się, że z tą nową grupą się nie dogadam, to okazało się, że nie miałam racji.

*

Podobało mi się! Nie wiedziałam, że możemy się tak dogadać. Cała grupa mnie zaskoczyła.

I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD, PASTORAŁEK

I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH W JĘZYKU ANGIELSKIM

9 stycznia po raz pierwszy odbył się w naszej szkole I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD, PASTORAŁEK I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH W JĘZYKU ANGIELSKIM. Dostarczył nam dużo niezapomnianych wrażeń i oryginalnych wykonań utworów. Uczestników oceniało jury w składzie:  p. Dariusz Różański (przewodniczący), p. Wioletta Rucińska-Firasiewicz, p. Dorota Krasuska i p. Robert Hryciuk. Na wykonawców czekała miła niespodzianka: oprócz przewidywanych nagród, wszyscy dostali dyplomy ze zniżką na kursy języka angielskiego jednego ze sponsora nagród- First Class Education Europejskej Placówki Edukacyjnej. Organizatorami konkursu były: p. Mariola Sandurska, p. Iwona Moskwiak i p. Aneta Rosa. Mamy nadzieję, że MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD, PASTORAŁEK I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH W JĘZYKU ANGIELSKIM na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń kulturalnych naszej szkoły.

Pierwsze sukcesy polonistyczne w roku szkolnym 2014/15

Już po raz trzeci wzięliśmy udział w organizowanych przez Centrum Edukacji Humanistycznej LOGOS ogólnopolskich konkursach „Z poprawną polszczyzną na co dzień” i  „Z ortografią na co dzień”. Konkursy te cieszą się w naszej szkole coraz większą popularnością - w tym roku szkolnym chęć udziału w nich zgłosiło 105 uczniów klas IV- VI. Ostatecznie I etap konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień”- 17.11.2014 r.-  pisało 46 uczniów, I etap konkursu „Z ortografią na co dzień”- 18.11.2014 r.- także 46 uczniów. Do II etapu tych konkursów zakwalifikowali się:

konkurs „Z poprawną polszczyzną na co dzień”

Ewa Mirońska- kl. IV a

Maja Gochnio- kl. IV a

Karina Kempisty- kl. IV c

Mirosława Połtavtseva - kl. IV c

Olga Miazga- kl. IV c

Wiktoria Chotnicka- kl. IV c

opiekun: p. Anna Wierzbicka

Michał Woiński- kl. V d

Wiktoria Kubaj – kl. V e

opiekun- p. Mariola Świderska

Emilia Kostyra- kl. VI c

Natalia Janaszek- kl. VI c

Mariola Nowak- kl. VI c

Weronika Suplewska- kl. VI c

Agnieszka Urban- kl. VI c

opiekun- p. Anna Wierzbicka

konkurs „Z ortografią na co dzień”

Hanna Czerniawska- kl. IV b

Karolina Turyk- kl. VI c

Agnieszka Urban- kl. VI c

opiekun- p. Anna Wierzbicka

15 i 16 stycznia uczniowie ci pisali kolejny- II etap tych konkursów. Wyniki pojawią się w marcu (zostaną przekazane szkole przez organizatorów konkursów, którym odesłano prace uczniów). Mamy nadzieję, że do finału, wzorem lat ubiegłych, zakwalifikuje się co najmniej kilkoro najlepszych humanistów.

Organizatorem I i II etapu obu konkursów była p. Anna Wierzbicka.

Po raz pierwszy natomiast postanowiliśmy przystąpić do Ogólnopolskiego Pijarskiego Konkursu Gramatycznego im. Onufrego Kopczyńskiego. Etap szkolny tego konkursu – 28.11.2014 r.- pisało 20 uczniów klas V-VI, a do finału zakwalifikowali się:

Mariola Nowak i Agnieszka Urban z kl. VI c (opiekun p. Anna Wierzbicka) i Arkadiusz Ułanowski- kl. VI b (opiekun p. Barbara Świerczewska). Osobą odpowiedzialną za organizację etapu szkolnego tego konkursu była także p. Anna Wierzbicka.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.

Wymienione konkursy przeprowadzone zostały w naszej szkole w ramach projektu „Z językami za pan brat”.

JASEŁKA

Uczniowie klasy If przygotowali i wystawili jasełka.17 grudnia 2014r. zaprezentowali je swoim rodzicom, a 16 stycznia 2015r. babciom i dziadkom z okazji zbliżającego się ich święta. Kolorowe stroje przygotowane  przez rodziców, wspaniała gra młodych aktorów oraz pięknie wyśpiewane przez nich kolędy i pastorałki sprawiły, że każdy poddał się radosnemu nastrojowi. Wszystko uwiecznił na zdjęciach Jasiek Żółkowski z klasy VId.