Jestem bezpieczny na drodze

„Jestem bezpieczny na drodze” – pod takim hasłem odbył się 27 listopada apel wychowawczy dla dzieci klas młodszych, na który zaproszono przedstawicieli Policji. Uczniowie klasy Ie wraz z wychowawcą oraz rodzicem, Panią Przewor, która wcieliła się  w rolę policjantki przypomniały zasady  bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dzieci przygotowały scenkę, wiersze oraz  piosenki. Na zakończenie zaproszony gość przypomniał o konieczności noszenia znaków odblaskowych, zapinania pasów i siadania w samochodowych fotelikach.

I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD, PASTORAŁEK

I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH W JĘZYKU ANGIELSKIM

Zapraszamy do wspólnej zabawy!!!

KARTA UCZESTNICTWA

OWOCOWY DZIEŃ

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Konkursy historyczne – etap szkolny

XX Ogólnopolski Konkurs Historyczny
Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 – 1514.
 Od Cedyni do Orszy.

I miejsce  - Bernard Mitura – kl. VI a

II miejsce  -  Arkadiusz Ułanowski – kl. VI b

III miejsce - Artur Dybowski – kl. VI d

IV miejsce - Michał Maniszewski – kl. VI d

Uczniowie ci będą reprezentować naszą szkołę w etapie rejonowym konkursu, który odbędzie się 10 grudnia 2014 r.

Miejsca Pamięci Narodowej w Siedlcach

I miejsce – Bernard Mitura – kl. VI a

II miejsce – Artur Dybowski – kl. VI d

III miejsce – Michał Maniszewski – kl. VI d

IV miejsce – Damian Trębicki – kl. VI d

Gratulujemy osiągniętych wyników.

Szkolny Konkurs "Wirtuozi na scenę"

Tradycją szkoły stał się konkurs organizowany przez Samorząd Uczniowski, podczas którego uczniowie mogą popisać się umiejętnościami gry na różnych instrumentach. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z tego konkursu. Wręczenie nagród laureatom odbędzie się podczas Szkolnego Koncertu Kolęd.

OLIMPIADA FRANCISZKAŃSKA

W środę, 19 listopada, w naszej szkole gościliśmy Ojca Roberta, franciszkanina, który spotkał się uczniami kl. 0a oraz kl. 5d. Ojciec Robert podziękował uczniom i nauczycielom za udział w konkursie plastycznym nt. "Rozkwit Niepokalanowa", odbywającym się w ramach Olimpiady Franciszkańskiej. Dwoje uczniów naszej szkoły otrzymało nagrody: Zuzanna Tosińska–Ossowska z kl. 0a za zajęcie III miejsca w kategorii klas 0-III: technika mieszana oraz Michał Rostkowski  z kl. 5d za zdobycie wyróżnienia w kategorii klas IV-VI:  pastele. SERDECZNIE GRATULUJEMY.

Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Wojskowej

7 listopada w Szkole Podstawowej nr 10 w Siedlcach pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce Wojciecha Kudelskiego odbył się  Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Wojskowej. Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych z Siedlec. Publiczność oczarowały występy solistów i zespołów. Można było usłyszeć piosenki w wykonaniu wielogłosowym, z towarzyszeniem saksofonu, fletu poprzecznego, werbla, gitary, skrzypiec…  Jury nie miało łatwego zadania. Wśród laureatów konkursu nie zabrakło uczniów naszej szkoły. W klasyfikacji klas I-III  II miejsce zajęły: Natalia Charuta, Anna Kosyl, Aleksandra Kuźma, Alicja Walasik (opiekun- p. Urszula Wereszko). W klasyfikacji  uczestników klas IV- VI III miejsce zdobyły: Martyna Izdebska, Anna Gochnio, Kinga Szczepańska, Amelia Rudaś (opiekun- p. Iwona Moskwiak).

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów.

I miejsce w  Siedleckim Teście Historycznym

Bardzo duży sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły w   III Siedleckim Teście Historycznym, organizowanym   przez  IV Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego i Stowarzyszenie  „Żółkiewszczacy”. Wśród uczniów szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Bernard Mitura z klasy VI a, na drugim uplasowali się Damian Trębicki z kl. VI d  i Arkadiusz Ułanowski  z kl. VI b. Uczniowie ci wywalczyli również pierwsze miejsce dla naszej szkoły  w klasyfikacji drużynowej. Na uroczystym podsumowaniu konkursu 12 listopada 2014 r. w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce nasi zwycięzcy otrzymali od organizatorów konkursu piękny puchar, dyplomy  i bardzo cenne nagrody. Gratulujemy uczniom osiągniętego wyniku.

<zobacz foto>

„Niepodległość i pamięć” – pod takim hasłem uczciliśmy 96. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystą akademię dla klas IV-VI, pod kierunkiem p. Anny Wierzbickiej i p. Iwony Moskwiak, przygotowali uczniowie kl. Vb, VIc oraz członkowie zespołu wokalnego.

<zobacz foto>

Dla klas 0-3 wystąpiły dzieci z 3c, które przedstawiły program pt. „Póki my żyjemy”.

Przegląd Pieśni Patriotycznych

5 listopada w sali widowiskowej  Gminnym Ośrodka Kultury w Chodowie odbył się Przegląd Pieśni Patriotycznych. Komisja w składzie: Marlena Maria  Uziębło, Krzysztof Chromiński, Wojciech Ciekot w kategorii soliści i zespoły wokalne do 12 lat przyznała I miejsce reprezentantkom naszej szkoły: Ani Gochnio, Zuzi Kuźmie, Poli Michalak, Amelii Rudaś, Marcie Skwarek i  Kindze Szczepańskiej. Dziewczęta brawurowo wykonały piosenkę „Warszawskie dzieci”. Druga przedstawicielka naszej szkoły, Martyna Izdebska, otrzymała wyróżnienie. Dziewczęta przygotowała p. Iwona Moskwiak.

Wręczenie nagród laureatom konkursu odbyło się 11 listopada podczas obchodów Święta Niepodległości przy pomniku upamiętniającym Bitwę pod Iganiami.