Za nami kolejny rok wytężonej pracy, podejmowania twórczych działań, wzbogacania własnej wiedzy i nabywania umiejętności.

Wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Szkoły, Uczniom i Rodzicom dziękuję za całoroczny trud, za rzetelność i wytrwałość, za każdy przejaw życzliwości , za serce i zaangażowanie. Rozpoczynające się wakacje będą dla nas wszystkich czasem zasłużonego wypoczynku i zbierania sił na kolejny rok szkolny.

Życzę Wam pogody ducha, słonecznych, radosnych i bezpiecznych wakacji!

Małgorzata Szostek

Z głębokim żalem zawiadamiamy,

że dnia 25 czerwca 2014 r.

zginęli śmiercią tragiczną

uczeń naszej szkoły

Bartosz Kościanek i Jego Tata.

Łączymy się w bólu i żałobie z Rodziną.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.  Amen.

Dzień Mamy i Taty

18 czerwca w klasie 0a odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Imprezę przygotowały  dzieci i wychowawczyni Alina Kąkol.

Każde dziecko miało możliwość indywidualnego zaprezentowania się przed swoimi najbliższymi. Mali artyści z dziecięcym wdziękiem wygłaszali do mikrofonu wiersze i śpiewali przygotowane na tę okazję piosenki o mamie i tacie. Chłopcy wykonali zabawny taniec "górali”. Występy zostały przyjęte przez rodziców gromkimi brawami.

Po prezentacjach artystycznych dzieci wręczyły rodzicom upominki: "Róże dla MAMY” i serduszka ,"Dla SUPERTATY”.

Następnie odbył się słodki poczęstunek. Na zakończenie spotkania rodzice stanęli przed zadaniem: musieli rozpoznać swoje portrety wykonane przez dzieci.

Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze i na pewno na długo pozostanie w pamięci jej uczestników.

<zobacz foto>

Nasze osiągnięcia plastyczne i nie tylko…

Uczniowie z klasy III c z koła plastycznego pod opieką p. Anny Jagiełło zdobyli wiele nagród w licznych konkursach.

SPORT TO ZDROWIE

12. 06.2014 r. dzieci z klasy ,,0” B  uczestniczyły w  zawodach sportowych  zorganizowanych przez  Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 20 w Siedlcach pod hasłem „Sport to zdrowie”. Ich celem było promowanie zdrowego stylu życia wśród najmłodszych poprzez aktywne spędzanie czasu.

Dzieci uczestniczyły  w wielu konkurencjach sportowych, takich jak biegi, slalomy, rzuty piłeczkami. Zawody odbyły się w fantastycznej atmosferze. Wspaniały doping, ale przede wszystkim radość dzieci pokazują, że warto częściej organizować turnieje dla najmłodszych.

W myśl powiedzenia: „Czym skorupka za młodu nasiąknie…”  zachęcamy do rozwijania sprawności ruchowej u dzieci już od najmłodszych lat.

„Sport jest jak rzodkiewki – mało kto uprawia, ale każdy to lubi”, (B. Brzezinski)

Występy naszych wokalistów w Galerii Siedlce

1 czerwca Natalia Kubrak, Iza Wojtaś, Adrianna Kamińska I Jakub Uziębło pod opieką p. Anety Zalewskiej wzięli udział w koncercie organizowanym z okazji Dnia Dziecka w Galerii Siedlce. Wykonali utwór do muzyki L. van Beethovena. Występ bardzo podobał się zgromadzonej publiczności i… Pani Klaun, która zapragnęła mieć zdjęcie z młodymi artystami.

Konkurs Fotograficzny ,,Siedlce w obiektywie ekologa''

Organizator - Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach

Cele:

1) Podnoszenie poziomu wiedzy ekologicznej, poprzez kształtowanie świadomości w dziedzinie ekologii i ochrony środowiska,

2) Zachęcenie młodzieży do poznania różnych form ochrony przyrody miasta Siedlce,

3) Ukazanie walorów mazowieckiej fauny i flory,

4) Utrwalenie na fotografiach bogactwa przyrodniczego regionu.

Kategorie:

A) Formy ochrony przyrody w mieście Siedlce

I miejsce -  Nikola Narojek, klasa V c

wyróżnienie - Adam Chomiuk, klasa V b

B) Nietypowe zjawiska, anomalie przyrodnicze, krajobrazy

I  miejsce - Mateusz Radzikowski, klasa V b

II miejsce - Adam Chomiuk, klasa V b

Podsumowanie konkursu
pt. Moja ulubiona dyscyplina sportowa”
dla kl. I -III

I miejsce – Zofia Omelaniuk – kl. Ic