Na ludowo – naukowo!

Podczas  XVI Festiwalu Nauki i Sztuki  uczniowie klasy 5a i członkowie koła redakcyjnego pod opieką p. Haliny Maliszewskiej uczestniczyli w bloku etnograficznym, zorganizowanym przez Bibliotekę Główną Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w ramach obchodów Roku Oskara Kolberga „Kolberg 2014”. Z dużym zainteresowaniem wysłuchaliśmy wykładu nt. Chleb nasz powszedni…, podczas warsztatów dowiedzieliśmy się m.in., jak wypiekano korowaj. Poznaliśmy  historię, tradycję i wizerunek dzisiejszy najstarszej w Siedlcach Piekarni Ratuszowej Radzikowscy. Uczestniczyliśmy też w otwarciu wystawy „Oskar Kolberg i obraz etnograficzny regionu siedleckiego”, podziwialiśmy przepiękne wycinanki ludowych artystek, a chętni próbowali swoich sił w warsztatach wycinankarskich. Piątkowe popołudnie 17 października 2014 r. na pewno zapisze się w naszej pamięci.

Nagrody Prezydenta

Ta elita, która tutaj jest, to jest taki dobry przykład dla innych dzieci – mówił prezydent Siedlec Wojciech Kudelski podczas uroczystości wręczenia najzdolniejszym siedleckim uczniom stypendiów I stopnia, przyznanych za wybitne osiągnięcia w nauce, twórczości artystycznej i wyniki sportowe. Wśród wyróżnionych była liczna, 27 – osobowa grupa uczniów z naszej szkoły.

DZIEŃ PAPIESKI

Już po raz XIV obchodziliśmy Dzień Papieski. W tym roku przyświecało mu hasło "Świętymi Bądźcie".

Uroczysta akademia przygotowana przez uczniów z klasy V d stała się okazją do sięgania po świętość, zgodnie z nauczaniem Naszego Patrona - Jana Pawła II "Nie lękajcie się być świętymi."

Małgorzata Olkowska

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

<zobacz foto>

WEŹ UDZIAŁ W ZBIÓRCE ZUŻYTYCH BATERII!
DBAJ O ŚRODOWISKO!

ZUŻYTE BATERIE należy wrzucać do oznakowanych
pojemników znajdujących się na terenie szkoły.

Akcja potrwa od 29 września do 21 października.

OTWARCIE ZESPOŁU BOISK SPORTOWYCH

PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 11

IM. JANA PAWŁA II W SIEDLCACH

2 PAŹDZIERNIKA 2014 R.

Marzyliśmy o takich boiskach -

- mówiła podczas oficjalnego otwarcia zespołu nowoczesnych boisk wielofunkcyjnych dyrektor naszej szkoły, pani Małgorzata Szostek. Na uroczystość przybyło wielu zacnych gości, wśród nich witaliśmy biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdę, posła na Sejm RP Jacka Kozaczyńskiego,  prezydenta Wojciecha Kudelskiego, wiceprezydent Annę Sochacką, wiceprezydenta Jarosława Głowackiego,  przewodniczącego Rady Miasta Henryka Niedziółkę. Po uroczystościach na sali gimnastycznej , uświetnionych występami uczniów i prezentacją przedstawiającą  przebieg budowy, przeszliśmy na płytę boiska, gdzie odbyło się przecięcie wstęgi i poświęcenie obiektu przez biskupa Kazimierza Gurdę. Znicz zapalili lekkoatleci, medaliści mistrzostw świata i Polski, wychowankowie „Jedenastki”, Dorota Wojtczak – Belniak i Marcin Talacha.

Na zakończenie uczniowie naszej szkoły rozegrali mecz towarzyski z drużyną z SP 7, a na boisku do koszykówki podziwialiśmy umiejętności koszykarek MKK Siedlce.

Spełniły się marzenia uczniów, nauczycieli i rodziców. Teraz dzieci z „Jedenastki” mogą na świeżym powietrzu na boiskach ze sztuczną nawierzchnią grać w piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę, a także skakać w dal i biegać.

HM

Żywa lekcja historii

30 września uczniowie klas IV c i IV d pod opieką p. M. Wolskiej, p. M. Biardy i p. A. Hryciuk uczestniczyli w żywej lekcji historii przeprowadzonej w Muzeum II Korpusu Polskiego w Józefowie koło Warszawy. Zajęcia miały charakter  interaktywny. Jedną z pierwszych atrakcji był pobyt w czołgu. Wchodzenie do wewnątrz i wychodzenie z niego okazało się niesamowitą przygodą. Następnie uczniowie odbyli przejażdżkę zabytkowym pojazdem sanitarnym pamiętającym niejedno wydarzenie z czasów II wojny światowej. Sanitarką po leśnych bezdrożach udali się pod Pomnik Lotników. Dużym zainteresowaniem cieszyła się strzelnica i możliwość strzelania do celu. Bardzo dobrze z tym zadaniem poradziły sobie dziewczęta. Zwiedzanie wystawy poświęconej historii II Korpusu Polskiego z lat 1943 – 1947, na której każdy z eksponatów  można było dotknąć lub przymierzyć, stało się dla uczniów niezapomnianym przeżyciem. Po wspaniałych chwilach poznawania historii przyszedł czas na kiełbaski z grilla przygotowane przez gospodarzy. Kolejnym etapem wycieczki był Park Zdrojowy w Konstancinie Jeziorna i inhalacje przy tężni solankowej. Niezapomnianych przeżyć dostarczył także spacer po parkowych alejkach wśród mieniących się w jesiennym słońcu drzew. Wycieczka, co podkreślało wielu jej uczestników, okazała się ciekawym połączeniem edukacji historycznej z promocją zdrowia.

M. Biarda

<zobacz foto>

Zapraszamy uczniów klas VI do udziału w KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH MAZOWIECKIEGO KURATORA OŚWIATY DLA UCZNIÓW WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO.

Odbędą się następujące konkursy przedmiotowe:

- konkurs polonistyczny (tutaj),

- konkurs matematyczny (tutaj),

- konkurs przyrodniczy (tutaj).

Terminarz (tutaj)

Regulamin (tutaj)

Do widzenia wakacje, witaj szkoło!

Zaczął się nowy rok szkolny. Uczniowie, pełni wrażeń i kolorowych wspomnień, wracają do ławek. Cieszą się z możliwości spotkania dawno niewidzianych koleżanek i kolegów, widzą w nowym roku szkolnym nową szansę.

1 września, po Mszy Świętej, spotkaliśmy się na uroczystych akademiach, inaugurujących rok szkolny 2014/2015. Pani Dyrektor Małgorzata Szostek ciepło powitała zgromadzonych nauczycieli, rodziców i uczniów, życząc pomyślności i edukacyjnych sukcesów. Część artystyczna, przygotowana przez uczniów pod kierunkiem p. Iwony Moskwiak i p. Anety Zalewskiej, wprowadziła nas w atmosferę twórczej pracy, radości uczenia się, rozwijania pasji i zainteresowań. O tym, że 1 września nie zawsze było beztrosko i wesoło, przypomniały wzruszające utwory, które opisywały tragiczne dni sprzed 75 lat: wybuch II wojny światowej i długie lata okupacji hitlerowskiej.